REKLAMI GEÇ

Denizlili bisikletçiler Türkiye şampiyonu oldu

Denizlili bisikletçiler Türkiye şampiyonu oldu

Yıldızlar Türkiye Şampiyonasında Gümüşhane’de pedal çeviren Denizlili Bisikletçiler, takım klasmanında Türkiye Şampiyonu olarak bir ilki başardı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Ekim 2020 Salı, 14:59

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Gümüşhane’de düzenlenen Yıldızlar Türkiye Şampiyonası hafta sonu 60 kadın, 201 erkek sporcunun katılımıyla yapıldı.

Şampiyonaya Denizli’den antrenör Hakan Yıldırım ve Ali Aktaş nezaretinde Said Mirza Erken, Musab Arabacı, Berkant Taşçı, Velican Pişken, Talha Tekin, Burak Doğan ve Ramazan İmal’dan oluşan 9 kişilik Denizli Bisiklet Takımı katıldı.

SAİD MİRZA’DAN ÇİFTE ZAFER
İlk gün yapılan, 12 km mesafeli bireysel Zamana Karşı Sürat Yarışını 17 dakika 42 saniye derecesiyle Said Mirza Erken kazanırken, ikinciliği Bursa, üçüncülüğü ise Konyalı sporcular elde etti.
Yarışmaların ikinci gününde 1 saat 33 dakika 50 saniyede tamamlanan 60 km uzunluğundaki Yol Yarışında, çizgiyi ilk geçen isim yine Said Mirza Erken olurken, podyumun diğer basamaklarını ilk yarışta olduğu gibi Bursalı ve Konyalı sporcular oluşturdu.

DENİZLİ TARİHİNDE BİR İLK
19 takımın katıldığı Yıldızlar kategorisinde takım klasmanında Denizli Bisiklet Takımı Türkiye Şampiyonu olarak bir ilki başardı. Türkiye Şampiyonasının büyük bir prestij ve öneme sahip olduğunu belirten Antrenör Hakan Yıldırım, haftanın altı günü, günde dört saat çalışarak şampiyonaya hazırlandıklarını söyledi. Bireyselde iki sporcunun şampiyonluğunun yanında takım klasmanında da şampiyon olmanın kendilerini çok mutlu ettiğini söyleyen Yıldırım, sporcularının yüksek özveriyle yarıştığını söyledi.

İBANOĞLU BİSİKLETÇİLERİ KUTLADI
Bisiklet branşında her geçen gün üstüne koyan performanslarıyla Denizli Bisiklet Takımının bu başarıyı hak ettiğini söyleyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, başarıda emek sahibi Antrenör Hakan Yıldırım ve sporcuları kutladı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı