REKLAMI GEÇ

Denizlili sanatçı Melek Mosso konserde kadın haklarını savunduğu için sahneden indirildiğini iddia etti

Denizlili sanatçı Melek Mosso konserde kadın haklarını savunduğu için sahneden indirildiğini iddia etti

Denizlili sanatçı Melek Mosso konseri esnasında kadın haklarını ve İstanbul Sözleşmesi’nin yaşatılmasını savunduğu sözlerinden dolayı konser sırasında sahneden indirildiğini açıkladı. Olaydan sonra yaptığı açıklama twitter gündeminde 1 numaraya yerleşti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Ağustos 2020 Perşembe, 11:39

Yaptığı cover şarkılarla tanınan Denizlili sanatçı Melek Mosso 22 Ağustos’ta verdiği bir konserde İstanbul sözleşmesi yaşatır dediği ve kadınlara yönelik cinsel saldırılara karşı tepki verdiği için sahneden indirildiğini açıkladı.

Olaydan sonra sessiz kalan Mosso bir gazetenin “Melek Mosso işin suyunu çıkardı. Melek Mosso’nun ağır siyasi göndermeleri konseri yarıda kesti” haberi üzerine sessizliğini bozdu.

Sanatçı Mosso sosyal medyada paylaştığı bir video ile yaşananları ve tepkisi ortaya koydu. Mosso, “Tecavüzler yaşanmasın diye ses çıkardığım için sahneden indirildim. Mikrofonum elimden alındı. Evime gelip hüngür hüngür ağladım. Bu nasıl bir ahlaki değer” diye konuştu.

Denizlili sanatçı sosyal medyada paylaştığı videoda şu sözlere yer verdi:

“22 Ağustos Aqua Florya konserimizde yaşanan can sıkıcı olayı yalan haber olarak yazanı kınıyorum. Toplumsal cinsiyet eşitsizliği yüzünden öldürülen kadın arkadaşlarımın ruhuna, her konserimde armağan ettiğim ve ‘İstanbul sözleşmesi yaşatır’ dedikten sonra söylediğim ‘Keklik gibi’ türküsü iddiaların aksine ayakta alkışlanmıştır. Konserde olan tanıdıkları bu söylemden rahatsız olup, polisi arayıp beni sahneden inmeye zorlamışlardır. Saygımızı hiç bozmadan, polisimize zorluk çıkartmadan sahneden indik ve bunun hakkında olaylar büyümesin diye asla konuşmadık. Fakat görüyorum ki yanlış yapmışız. Konuyu siyasi bir yöne çekmeye çalışmak manasızdır. Haberi kaldırmanızı ve bir özür yazısı yayınlamanızı istiyorum. Konserin bütün ses kaydı elimizde mevcuttur.”

TWİTTER’DE 1 NUMARA OLDU
Mosso’nun videosu kısa süre içerisinde twitterda gündem oldu. Birçok kullanıcı tarafından tweetlenen videoya Mosso gibi Denizlili olan sanatçı Sıla da destek verdi. Sıla, ”Tecavüzcüyü serbest bırak, tecavüzcüyü serbest bırakma diyenin sesini kıs. Kısamazsın” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı