REKLAMI GEÇ

Denizlim Derneği, Ankara’daki Denizlili akademisyenleri bir araya getirdi

Denizlim Derneği, Ankara’daki Denizlili akademisyenleri bir araya getirdi

Ankara’daki Denizlililerin buluşma noktası Denizlim Derneği geleneksel hale getirdiği “Dost Meclisi” buluşmalarını sürdürüyor. Ankara’da görev yapan Denizlili akademisyenleri bir araya getiren Denizlim Derneği Başkanı Mustafa Keysan, “Ankara’da Denizlili hemşehrilerimiz yalnız değil. Ortak paydamız Denizli” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Aralık 2021 Perşembe, 13:53

Ankara’daki Hakimevi’nde gerçekleşen etkinliğe, AK Parti Grup Başkanvekili Cahit Özkan, önceki dönem Denizli Milletvekilleri Hasan Erçelebi, Bilal Uçar, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı, Ankara Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayşen Apaydın ile Ankara’da farklı üniversitelerde görev yapan Denizlili dekanlar ve akademisyenler katıldı.

DENİZLİLİ AKADEMİSYENLERİMİZ İLE BULUŞTUK

Etkinlikte konuşan Denizlim Derneği Başkanı Mustafa Keysan, “Denizlim Derneği olarak ‘Dost Meclisi Buluşması’ etkinliğimizi Ankara’daki Denizlili hemşehrilerimiz ile birlikte belirli periyotlar halinde yapıyoruz. İlkini üst düzey bürokratlarımız ile gerçekleştirdiğimiz buluşmanın ikincisini Ankara’da görev yapan Denizlili akademisyenlerimiz ile birlikte yapıyoruz. Denizlim Derneği olarak siyaset üstü bir anlayışla milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan, her görüşe saygılı, hepimizin ortak değeri olan Denizli’yi temel alan bir yapı inşa etmek için gece gündüz çalışıyoruz” dedi.

DENİZLİMİZ BAŞARILI İSİMLER YETİŞTİRDİ

Dost Meclisi Buluşmalarını belli aralıklarla farklı alanlarda görev yapan Denizlilileri bir araya getirerek yapmayı sürdüreceklerini belirten Başkan Keysan, “Denizlim ailesi olarak Ankara’da hemşehrilerimiz ile gönül köprüleri kurmaya devam edeceğiz. Denizli’miz akademik ve bilimsel alanlarda çok başarılı isimler yetiştirdi. Bize düşen birlik ve beraberlik heyecanıyla aynı paydada buluşmak, tecrübe paylaşımı sağlamak ve Denizlili olmanın farkını ortaya koymaktır. Böylesi ender bir topluluğu bugün burada bir araya getirmenin onurunu yaşıyoruz. Bilimin ve ilmin ışığında kendini yetiştirmiş siz değerli hocalarımızın, Denizli’mizden Ankara’ya uzanan gençlerimizin hikâyelerinde pay sahibi olacağınızı, yollarını aydınlatacağınızı, fikirleri ile yeni ufuklar çizeceğinize olan inancımız tamdır” dedi.

ŞİİR TADINDA BİR ETKİNLİK OLDU

Denizlililerin akademi dünyasında gösterdiği başarıların vurgulandığı etkinlikte Denizlili akademisyenler yaptıkları çalışmalar hakkında hemşerilerini bilgilendirirken birbirlerini de tanıma fırsatı buldu. Merkezinde ilmin olduğu derin bir muhabbet ortamına ev sahipliği yapan etkinlikte güncel meselelere ilişkin de verimli fikir teatilerinde bulunuldu. Denizli’ye ilişkin konularda da görüş bildiren akademisyenler şehrimizin geleceği için pek çok öneriyi masaya yatırdı.

Denizli’mizin yöresel lezzetlerinin de masada olduğu sohbet Özay Gönlüm ve Yunus Emre’ye ait dizelerin okunması ile şiir tadında sona erdi.

Yorumlar

Şerif KUTLUDAĞ   -  Bağlantı 23 Aralık 2021, 19:48

DENİZLİM DERNEĞİNİ KUTLUYORUZ
Güzel haberlerinizle Denizli adın güzelleştirdiğiniz için, başarılarınızın devamı dileğiyle DENİZLİM DER’i kutluyor ve teşekkür ediyoruz.
İZDEGÜÇ-İzmir Denizlililer Güçbirliği Derneği adına
Bşk Yard: Şerif KUTLUDAĞ

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı