REKLAMI GEÇ

Denizli’nin 7 milletvekilinden 5’i aynı kaldı

Denizli’nin 7 milletvekilinden 5’i aynı kaldı

Denizli’de kesin olmayan sonuçlara göre, zirvede Ak Parti ve CHP çekişmesi yaşandı. Denizli’de her zaman birinci parti olarak çıkmayı başaran Ak Parti, bu seçimin de galibi oldu. CHP, ikinci parti oldu. Denizli milletvekillerinden sadece ikisi değişti, diğerleri aynı kaldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Mayıs 2023 Pazar, 23:35

28’nci dönem milletvekilliği seçimlerinde Denizli’de kesin olmayan sonuçlar milletvekillerini belirledi. Ak Parti ve CHP’nin kıyasıya yarıştığı seçimlerin galibi Ak Parti oldu. Ak Parti yüzde 35’e yaklaşan oyu ile TBMM’ye 3 milletvekili göndermeye hak kazandı. Buna göre, geçen dönem de milletvekili olan Cahit Özkan, Şahin Tin ve Nilgün Ök, bu dönemde de milletvekili seçildi.

Denizli’nin milletvekili isimlerinin değiştiği tek partisi CHP oldu. Yüzde 30’dan fazla oy alan CHP’de ilk sırada yer alan Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Şeref Arpacı ve kontenjan aday olarak gelen Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün milletvekili seçildi.

Ülke oyunun üzerinde yüzde 15’e yakın oy alan İyi Parti’den ise geçen dönem de görev alan Yasin Öztürk milletvekili seçildi.

Yorumlar

Osman aga   -  Bağlantı 16 Mayıs 2023, 20:53

1sey yaptıkları yok menderesten zehir akıyor görmezler duymazlar

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı