DENTUROD Başkanı Şen: Önlemler tercih değil zorunluluktur - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

DENTUROD Başkanı Şen: Önlemler tercih değil zorunluluktur

DENTUROD Başkanı Şen: Önlemler tercih değil zorunluluktur

Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, yeni yılda koronavirüs nedeniyle alınan önlemleri değerlendirdi, “Bu bir tercih değil, zorunluluktur” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Aralık 2020 Pazartesi, 13:21

Koronavirüs, turizm ve yeni yıl sürecine ilişkin yazılı bir açıklama yapan DENTUROD Başkanı Gazi Murat Şen, koronavirüs salgınının özellikle hizmet sektörünü, istihdamı ve geliri olumsuz etkilediğini, bunun neticesinde otellerin çoğunun kapalı ya da sınırlı hizmet üretmeye çalıştığını söyledi.

Gelecek günlerde daha verimli ve sağlıklı turizm faaliyetlerinin devam edebilmesi için sektör olarak dişlerini sıktıklarını ve sabrettiklerini belirten Şen, “Koronavirüsle mücadele tedbirlerine riayet ederek Güvenli Turizm Sertifikası önlemleriyle misafirlerimize konaklama hizmeti vermeye devam ediyoruz. Yılbaşı döneminde de açıklanan sokağa çıkma kısıtlamaları ile sosyal izolasyon ve diğer sağlık tedbirlerini otellerimizde uyguluyoruz. Bu yılbaşı dönemini kentimizde faaliyeti devam eden otellerimizde geçirecek olan yerli ve yabancı misafirleri, güvenli turizm tedbirleri çerçevesinde sade bir dinlenme beklemektedir. Yılbaşında dört günlük kısıtlamayı evinde geçirmek yerine otellerimizde geçirecek konukların evlerinden farklı olarak otellerimizde bulacakları, otellerimizin sunacakları dinlenme olanaklarıdır. Dernek olarak üyemiz otellerin hepsi açıklanan tedbirlere uymakta, sağlık ve güvenlik tedbirlerini azami yerine getirmektedir” dedi.

İçişleri Bakanlığı’nın kısıtlamalarına rağmen apart, villa kiralayarak delmeye çalışan ve hatta bu aktiviteyi kalabalık arkadaş grubu ile toplu organizasyon haline getirerek müzikli, eğlenceli, danslı, dansözlü, DJ’li tatil paketine çevirenlerin, alınan bunca tedbirin boşa çıkmasına neden olacağını düşündüklerini dile getiren Şen, “Yılbaşı öncesi gerileyen yeni vaka ve vefat sayılarının, bu tür organizasyonlar ile yılbaşı sonrasında artacağı muhtemeldir. Toplu faaliyet olarak organize edilen, sonrasında bulaşma riskini yükseltecek olan kişiler kovid vakalarını artıracaklardır. İçişleri Bakanlığı’nın son yılbaşı genelgesiyle belirtildiği gibi toplum sağlığının korunması her şeyden öncedir. Milletimizin her ferdinin fedakarlık yaptığı ve fedakarlık sayesinde salgının seyrinde ciddi düşüşün sağlandığı bu süreçte salgınla mücadeleyi sekteye uğratmamak adına kalabalıkların kontrolsüz şekilde bir araya gelmesine neden olacak yılbaşı partilerinin yapılmaması tercih değil zorunluluktur” dedi.

Emniyet güçlerinin bu tarz sorumsuzca toplu organizasyona katılanları tespiti ile ilgili kişileri karantinaya alması ve hatta bu karantinanın kişilerin evlerinde değil, sosyal izolasyonun en fazla sağlanabileceği karantina merkezlerinde en az 15 gün süre ile toplumdan izole edilmesi beklediklerini anlatan Şen, “Salgınla mücadelede başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere fedakarca ve cansiperane bir şekilde görev yürüten tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ediyor, güzel günlerde hep birlikte yeniden bir arada olabilmek umuduyla, yeni yılın sağlık ve huzur getirmesini diliyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı