REKLAMI GEÇ

DOSTEK Koleji başkanları ağırladı

DOSTEK Koleji başkanları ağırladı

Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji (DOSTEK), belediye başkanlarını ağırladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Şubat 2022 Cumartesi, 16:45

Kütahya’dan gelen Pazarlar Belediye Başkanı Bilal Demirci, Hisarcık Belediye Başkanı Fatih Çalışkan ve Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan ile Türkiye Beyazay Derneği Denizli Şube Başkanı Dilek Yüksel Kahveci, DOSTEK Koleji’ni ziyaret etti. Başkanları AK Parti Genel Merkez Demokrasi ve Hakem Kurulu Üyesi, Teşkilat Başkanlığı İl Koordinatörü Necip Filiz ağırladı.

DOSTEK Müdürü Saadettin Dumlu, öğrencilerin akademik başarılarının yanında sosyal yönleri gelişmiş, yabancı dile hakim, dünyayla bütünleşmiş kültürel donanıma sahip bireyler olarak yetiştirme çabası içinde olduklarını söyledi.

Necip Filiz ve Saadettin Dumlu ile birlikte okulu gezen başkanlar, DOSTEK Kolejini çok beğendiklerini ifade ederek, “Örnek alınması gereken başarılı bir oluşum, emeği geçenleri takdir ediyor, başarılarının devamını diliyoruz” dedi.

Verilen eğitim ile günün ve geleceğin iş gücü talep ve ihtiyaçlarına göre sürekli güncellenip öğrencilerin, son teknoloji atölyelerde mesleğin tüm inceliklerini öğrenmesinin sağlandığını ifade eden DOSTEK Kurucularından Necip Filiz, verilen teorik eğitimin en kalıcı şekilde pratiğe dönüştürülmesi için Denizli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikalarda staj yapma imkanı ve mezunlara da istihdamda öncelik verildiğini vurguladı.

Filiz, “Denizli Ekonomisine ve Sanayisine nitelikli ara eleman yetiştirmek amacı ile açılan okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz bugün Denizli Tekstil Sanayi başta olmak üzere tüm sanayi dallarının nitelikli, yetişmiş eleman ihtiyacını karşılamaktadır. Okulumuzun Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulmuş olmasının verdiği imkânları en iyi şekilde değerlendirmektedir. Bugün Kütahya ilimizden gelerek okulumuzu ziyaret eden misafirlerimiz; Pazarlar Belediye Başkanımız Bilal Demirci’ye, Hisarcık Belediye Başkanımız Fatih Çalışkan’a ve Emet Belediye Başkanımız Hüseyin Doğan’a nazik ziyaretleri sebebi ile teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı