Ekmek fırsatçıları iş başında. Gelmeyen zammı uygulamaya başladılar - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Ekmek fırsatçıları iş başında. Gelmeyen zammı uygulamaya başladılar

Ekmek fırsatçıları iş başında. Gelmeyen zammı uygulamaya başladılar

Denizli 2 gündür ekmek kriziyle boğuşuyor. Fırıncılar Odası’nın 230 gram ekmeğin 2.5 lira olması talebi komisyon tarafından olumlu karşılanmış, ancak henüz bakanlık onayı olmadığı için uygulamaya girmemişti. Zam onaylanmamasına rağmen bu sabahtan itibaren Denizli’de 230 gram ekmek 2.5 liradan satılmaya başlandı.

Ali Bilge / DENİZLİHABER / 18 Kasım 2021 Perşembe, 13:17

Denizli Fırıncılar Odası, artan maliyetleri gerekçe göstererek ekmeğin gramajının 30 gram artırılmasını, fiyatının ise 2.5 liraya yükseltilmesini talep etmişti.

Önceki gün toplanan komisyon, fırıncıların zam talebini olumlu karşılamış, ancak zammın uygulamaya girmesi için gerekli olan izin süreci tamamlanmamıştı.

Denizli Valiliği’nin zamma onay vermediklerini açıklamasına rağmen, bu sabah saatlerinden itibaren 230 gram ekmek Denizli’de 2.5 liradan satılmaya başlandı.

Denizli Fırıncılar Odası tarafından fırınlar ile ekmek satan bakkal ve marketlere henüz resmileşmeyen zammın tarifeleri de dağıtıldığı görüldü.

Yorumlar

Akil Bey   -  Bağlantı 19 Kasım 2021, 12:15

Valiliğin Bağlı olduğu bakanlığın başındaki kişi siz yıkın karar arkadan gelir derse onlarda zammı önden yapar karar arkadan gelir nede olsa

CEC   -  Bağlantı 19 Kasım 2021, 11:11

Yazsanıza cezayı odaya madem yazmassınız ama köpek köpeği ısırır mı heç

BİLAL   -  Bağlantı 19 Kasım 2021, 10:18

TAMAM HABERİ OKUDUM ŞİMDİ MERAK ETTİĞİM KENDİNİ YÖNETİCİ GÖREN ŞAHIS YADA ŞAHISLAR VATANDAŞIN UĞRADIĞI ZARAR İÇİN İLGİLİ ZAMI YAPAN BİRİME NE TÜR CEZAİ İŞLEM YAPTI YADA YAPACAK VATANDAŞ OLARAK SONUCU BEKLİYORUM İCRAAT NE İCRAAT CEZA NERDE DEMİ

Ahmet Fehmi   -  Bağlantı 19 Kasım 2021, 07:27

Seni Dinleyen yok vali bey Dolayısıyla Devleti dinleyen yok

basicman   -  Bağlantı 18 Kasım 2021, 21:20

haklılar bence,daha az yeriz olur biter..yeterki hilesiz,kaliteli ekmek yapsınlar..pişmemiş,güvercin kadar ekmek alacağımıza..çöpe atmayın değerlendirin..birde gramaj denetimi iyi yapılsın..

şahin yılmaz   -  Bağlantı 18 Kasım 2021, 21:15

o zaman belediye ve tarım il müdürlüğü neden denetlemiyor

ahmet söke   -  Bağlantı 18 Kasım 2021, 13:31

fırıncılar odası valılıgı dınlemıyor. herkes kendı havasında. ne gunlere kaldık

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı