REKLAMI GEÇ

Emekli emniyet amiri Ramazan Kanlıoğlu’nun organları 3 hastaya umut oldu

Emekli emniyet amiri Ramazan Kanlıoğlu’nun organları 3 hastaya umut oldu

Didim’de beyin kanaması sonucu kaldırıldığı hastanede beyin ölümü gerçekleşen 70 yaşındaki emekli emniyet amiri Ramazan Kanlıoğlu’nun organları 3 hastaya umut oldu. Denizlili olan Kanlıoğlu, Yenipazar emniyet amirliğinden emekli olduktan sonra Didim’e yerleşmişti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Temmuz 2024 Cumartesi, 10:45

Edinilen bilgiye göre, Ramazan Kanlıoğlu,  rahatsızlanarak Didim Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Beyin kanaması tanısı ile opere edilerek Kanlıoğlu Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

Atatürk Devlet Hastanesinde Kanlıoğlu, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve beyin ölümü gerçekleşti.

Atatürk Devlet Hastanesi Organ Nakil Koordinatörlüğü ile Ramazan Kanlıoğlu’nun ailesi ile yapılan görüşmeler sonucu aile organ bağışına onay verdi.

Ailenin organ bağışına onay vermesi sonrası Sağlık Bakanlığı bilgilendirilerek ve İzmir Bölge Koordinasyon Merkezi (BKM) ile yapılan planlama sonucunda hastanın yaşı itibariyle kalp nakli uygun görülmedi.

Ulusal Organ ve Doku Nakli Koordinasyon Merkezi tarafından doku örneği sonucuna göre sol böbreği İzmir Tepecik Hastanesi’ne, karaciğeri İzmir’de bulunan özel bir hastaneye, sağ böbreği ise Denizli Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gönderildi.

Aydın İl Sağlık Müdürü Dr. Eser Şenkul, organ bağışında bulunarak 3 kişiye umut olan Ramazan Kanlıoğlu’na Allah’tan rahmet, kederli ailesine sabır ve başsağlığı diledi. İl Sağlık Müdürü Şenkul, Kanlıoğlu ailesine duyarlılıkları ve göstermiş oldukları örnek davranışlarından dolayı şükranlarını ileterek acılı ailenin organ bağışına onay vermesi ile organ nakli bekleyen hastalar için yeniden bir yaşam umudu olduklarını ifade etti. AYDIN (İHA)

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı