REKLAMI GEÇ

ETKİNLİK-SEN’den sektöre yakışır seçim

ETKİNLİK-SEN’den sektöre yakışır seçim

Tüm Etkinlik Sektörü İşveren Sendikası (ETKİNLİK-SEN) Denizli İl Başkanlığı tarafından Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen 1. Genel Kurulu’nda yapılan Denizli İl Başkanlığı seçimini, atanmış kurucu başkan Senem Alabaş, ETKİNLİK-SEN’in seçilmiş Denizli İl Başkanı oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Mart 2022 Cuma, 10:45

Tüm Türkiye’deki Etkinlik sektörü temsilcilerini tek çatı altında toplayan ETKİNLİK-SEN Denizli şubesi, 1. Genel Kurulu, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tek adayla yapılan seçimde üyelerinin çoğunluk oyunu alan ETKİNLİK-SEN Denizli şubesi kurucu Başkanı Senem Alabaş, yeniden ETKİNLİK-SEN Denizli İl Başkanı seçildi.

Trio dinletisi ve vals gösterileriyle başlayan genel kurula katılım oldu.

Genel kurula, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye Başkan Yardımcısı Gamze Sevgi, ETKİNLİK-SEN Genel Başkanı Ali Koray Özandaç, ETKİNLİK-SEN Genel Başkan Vekili Buğra Aktimur, ETKİNLİK-SEN Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Ölmez, Antalya İl Başkanı İsa Kırar, Manisa İl Başkanı Yalçın Taşdemir, Kütahya İl Başkanı Ayhan Doğan, Afyon İl Başkanı İsmail Kuran, Yalova İl Başkanı Serhan Altınel ve Türkiye Musıki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) ve Türkiye İcracı Sanatçılar ve Müzisyenler Meslek Birliği (TSMB) temsilcileri katıldı.

1. Genel Kurulu Divan Heyeti Buğra Aktimur, Ahmet Ölmez, Ayhan Doğan ve Tuğba Akkavak’tan oluştu.

BİZ “BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ”
Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Senem Alabaş, göreve geldiklerinden bu yana, üye ilişkilerinin ve tanışıklığının geliştirilmesini yönetim olarak çok önemsediklerini, üyelerinin ticari ve sosyal ilişkilerini geliştirmek adına güzel işler yaptıklarını dile getirdi.

1. genel kurul tarafından oy birliği ile kabul edilen yeni yönetimi ile birlikte sektör paydaşlarının sesi olacaklarını belirten Senem Alabaş, ETKİNLİK-SEN’in büyüdüğünü ve büyümeye devam edeceğini söyledi.

Yeni dönemde Denizli’deki etkinlik sektörü standartlarını yükselteceklerini aktaran Alabaş, “Kentimizde etkinlik alanında faaliyet gösteren tüm üyelerimizle ETKİNLİK-SEN çatısı altına toplanarak çok güzel bir birliktelik yakaladık. Sektörün tüm temsilcileri olarak demokratik bir ortamda tek ses olduk. Hukukun üstünlüğünü gözeten, eşit, katılımcı, şeffaf, vizyon sahibi bir yönetim anlayışıyla, şehrimizdeki sektör paydaşlarımızın sesi ve temsilcisi olmak için yola çıktık. Yeni dönemimizde de Denizlimizi, sektörel standartlarımızın yükseldiği, tüm alt kollarıyla birlikte bu sektörde Türkiye’de parmakla gösterilen bir il haline getireceğiz. Bunun için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu süreçte benimle birlikte bu yolda yürüyen ekip arkadaşlarıma ve tüm üyelerimize yürekten teşekkür ediyorum. Unutmayalım ki biz birlikte güçlüyüz’” dedi.

MESAM’DAN ETKİNLİK-SEN’E ÖZEL YÜZDE 60’A VARAN İNDİRİM
Türkiye Musıki Eseri Sahipleri Meslek Birliği (MESAM) temsilcisi Selim Çaldıran ise, “Pandemi ile birlikte beklenmedik bir şekilde çok zorlu bir sürece girdik. Etkinlik sektörü de bu sürecin getirdiği çeşitli olumsuzluklardan doğrudan etkilendi. Bu süreçte 100’ün üzerinde sektör yaklaşık bir buçuk yıl boyunca faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. Böyle bir ortamda kurulan ETKİNLİK-SEN de sektör temsilcilerinin yaşadığı zorlukları gidermek ve haklarını korumak için MESAM’la birlikte hareket etme iradesini gösterdi. Bizler ETKİNLİK-SEN’in de desteğiyle zaten pandemi süreciyle ciddi maddi kayıplar yaşamış olan üyelerimizin bu süreçteki ve bundan sonraki çıkarlarını gözetmek ve haklarını korumak için bu birlikteliği çok büyük bir fırsat olarak görüyoruz. Bu birlikteliğin ilk meyvesi olarak da ETKİNLİK-SEN üyelerine lisanslama tarifemiz üzerinden yüzde 60’lara varan indirim uygulama kararı aldık. Bu konuda bize destek veren ETKİNLİK-SEN’e teşekkür ediyor, birlikteliğimizin sektöre hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

ETKİNLİK-SEN HAKLARIMIZI KORUMAK İÇİN BÜYÜK BİR ADIM ATTI
İcracı Sanatçılar ve Müzisyenler Meslek Birliği (TSMB) temsilcisi Ali Yokuş da, “Bir müzisyen olarak sektörün yaşadığı zorlukları en derinden hisseden biriyim. Üzerine bir de pandemi süreci eklenince müzik sektörü, neredeyse aç kalma noktasına geldi. Bu süreçte hayatını devam ettirebilmek için enstrumanlarını satmak zorunda kalan müzisyenler bile oldu. Dolayısıyla müzik sektörünün telif hakları konusundaki sıkıntıları farklı bir boyuta ulaştı. Böyle bir ortamda müzik sektörü temsilcilerinin de çatısı altında buluşturan ETKİNLİK-SEN, normalde bizim karşımızda olması beklenirken bizimle birlikte hareket ederek sektör temsilcilerimizin haklarını koruma konusunda büyük bir adım attı. Bundan sonraki süreçte ETKİNLİK-SEN’in il teşkilatlarının gücünden de yararlanarak çok etkin bir şekilde saha çalışmaları yürüteceğiz. Gösterdikleri bu özveriden dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

ÖZANDAÇ “DENİZLİ’DE GÜZEL İŞLER YAPACAĞIZ”
ETKİNLİK-SEN kurucu Genel Başkanı Ali Koray Özandaç, “Pandemi döneminde 7 bölge, 15 farklı ilimizde çalıştaylar ve toplantılar düzenleyip ‘Birlikte ne yapabiliriz?’ sorusunun cevabını aradık. Meslektaşlarımızla dertleştik, sorunlarına şahitlik edip, çözümler ürettik. Hiçbir ayrım gözetmeksizin siyasi parti liderleri ve yöneticileri ile görüşüp çözüm önerilerimizi içeren dosyalar sunduk. Sektörümüzü ilgilendiren Bakanlık ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarını ziyaret edip etkinlik ve hizmet sektörüne dikkat çektik. Basın ve Medya Kurumlarıyla ilişkiler kurup, sürekli medyada sektörümüzün problemlerini dillendirdik. İllerimizdeki yapılanmalarımızı da tamamlayarak daha güçlü bir şekilde yolumuza devam edeceğiz. Denizli’de de Senem Alabaş Başkanımızın öncülüğünde güzel işler yapacağız. Bugün burada yaptığımız seçimle Denizli İl Başkanlığına seçilen Senem Alabaş’ı tebrik ediyor ve başkanlığının Denizli’ye hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

ETKİNLİK-SEN’in Denizli’de yapacağı uygulamalardan da bahseden Özandaç, “Herkesin kazanabileceği bir taban fiyat uygulanarak haksız rekabet engellenecek. İş yeri ve vergi kaydı olmadan iş yapan şahıslar engellenecek. Cazip satın alma anlaşmaları yapılacak. Üyeler, eğitim, sağlık, gıda, konaklama, sigorta şirketlerinde indirimlerden yararlanacak. Hükümet, bürokrasi, basın ve medya temsiliyeti sağlanacak. Ruhsat edinme sürecindeki aksaklık ve problemlere müdahale edilecek. İşverenler ve müşterilerimiz arasında oluşacak olası problemlere arabuluculuk edilecek” diye konuştu.

DEĞİRMENCİ, “BUGÜN BURADA BİR ARAYA GELENLER SEKTÖRÜN GÜCÜNÜ GÖSTERİYOR”
Etkinlik sektörü temsilcilerinin yanında olduklarını belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, “2 yıldır hepimiz zorlu bir süreçten geçiyoruz. Bu dönemde birçok sektör gibi etkinlik sektörünün de nasıl sıkıntılar yaşadığını birebir gördük. Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak esnafımızın sıkıntılarına bir nebze de olsa çare olmak adına ilimiz genelinde 10 bin esnafa 1.500’er TL olmak üzere toplam 15 milyon TL’lik hibe desteği sağladık. Bu desteklerimizden etkinlik sektörünü de yararlandırdık. Ayrıca ilimiz genelindeki tüm ticari su abonelerinin, su ve atık su ücretlerine yüzde 90 indirim yaptık. Her konuda olduğu gibi bu zorlu süreçte de etkinlik sektörü temsilcilerimizin yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Yaşanan bunca zorluğa rağmen kentimizdeki etkinlik sektörü temsilcilerinin bugün bir araya gelmesi Denizli’mizin ne denli güçlü bir kent olduğunu bir kez daha ispatladı. Bunun yanında bugünkü seçimdeki başkan adayımızın da bir kadın olması Denizli’nin farkını ortaya koyuyor. Ben bir hukukçu olarak işveren sendikasının ne kadar önemli bir oluşum olduğunun altını çizerek bugünkü programın Denizlimiz ve sektörünüz için yepyeni bir başlangıç olduğunu ifade etmek istiyorum. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak Başkanımız Sayın Osman Zolan’ın öncülüğünde etkinlik sektörümüzün temsilcilerinin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle bugünkü seçimin kentimize ve etkinlik sektörüne hayırlı olmasını temenni ediyor bu muhteşem organizasyonun düzenlenmesinde emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından seçime gidildi, ETKİNLİK-SEN Denizli İl Başkanı Senem Alabaş, tek aday olarak katıldığı genel kuruldan seçilmiş başkan olarak ayrıldı. Yönetim kurulu Evrim Topcan, Sevil Zora, Gonca Saldanlı, Nimet Kaçan, İsmail Kocaer, Tuğba Dalyanoğlu’ndan oluşurken, yedek üyeler ise Rafik Araz, Mustafa Hamurcu, Burcu Zeybek, Şevket Civan, Ümran Yavaş, Ömer Sel, Buse Akkaya oldu.

Denetim Kurulu Asil Üyeleri Ümit Atsay, Gamze Yürektürk, Ayla Güşlü Tekelioğlu, yedek üyeler ise Kevser Karaaslan, Ramazan Yılanlı, Hakan Işık oldu. Disiplin Kurulu üyeleri ise Malik Ulusman, Uğur Baytemir, Yasin Efesoy, yedek üyeler ise Emre Üstün, Mehmet Balım, Balkan Tufan oldu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı