Hidroloji uzmanı bilim insanından Giresun faciası göndermesi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Hidroloji uzmanı bilim insanından Giresun faciası göndermesi

Hidroloji uzmanı bilim insanından Giresun faciası göndermesi

Pamukkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Hidrolik Anabilim Dalı Başkanı, hidroloji (subilimi) uzmanı Prof.Dr. Halil Karahan, Giresun’da yaşanan sel felaketine ilişkin paylaşım yaptı. Faciaya ya da Giresun’a değinmeden, paylaştığı fotoğrafla faciaya dikkat çeken Prof.Dr. Karahan, paylaşımında bilime önem verilmesini istedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 24 Ağustos 2020 Pazartesi, 22:59

Giresun’da yaşanan sel felaketi ve gösterdiği çarpık kentleşmeye ilişkin bir tepki de hidroloji alanında ülkenin önde gelen bilim insanlarından Prof.Dr. Halil Karahan’dan geldi.

Pamukkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Hidrolik Anabilim Dalı Başkanı, Prof.Dr. Halil Karahan, felaket sonrası yaptığı paylaşımda Giresun’dan ‘hatanın nerede olduğunu gösteren’ bir fotoğraf paylaştı ve bilime önem verilmesini seçilmiş cümlelerle istedi.

Prof.Dr. Karahan, bilimsel araştırmaların önemine dikkat çekerken, “Bilim insanları tezleri, makaleleri kütüphane raflarında kalsın veya belirli akademik ünvanları almak için hazırlamazlar. Bölge, ülke ve insanlık yararına kullanılsın diye hazırlarlar. En azından ben kendi adıma öyle hazırlıyorum” dedi.

Prof.Dr. Karahan, hatalara dikkat çekerken de, “Uygulamacılara düşen ise bunları okuyup, anlamak veya anlayamadıkları durumlarda ise; uzmanlığa saygı göstermeleridir!” ifadelerini kullandı.

Karahan’ın paylaştığı açıklamalı fotoğrafta ise felaketin boyutlarının büyümesinin nedenleri net şekilde anlaşılabiliyor…

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı