Hıfzıssıhha Meclisi’nden Kur’an kursu kararı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Hıfzıssıhha Meclisi’nden Kur’an kursu kararı

Hıfzıssıhha Meclisi’nden Kur’an kursu kararı

Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hafızlık eğitimi veren Kur’an kurslarına yönelik kararının ardından toplandı. Meclis, Kur’an kursuna gidenlere yönelik sakağa çıkma kısıtlamasını esnetti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Şubat 2021 Cumartesi, 13:43

Denizli İl Hıfzıssıhha Meclisi, Vali Ali Fuat Atik başkanlığında toplandı. 15 Şubat itibariyle bazı eğitim kurumlarında yüz yüze eğitime başlayacak olmasının ardından Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hafızlık eğitimi veren Kur’an kurslarına yönelik yazısının değerlendirildiği toplantıda esneklik kararı alındı.

Buna göre, hafızlık eğitimi veren Kur’an kurslarında öğrenci, kursiyer, öğretici ve çalışanların, kurumlarınca verilecek kurum adresi ve çalışma/ders programını ihtiva eden belge şartıyla, sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmalarına karar verildi.

Hafızlık eğitimi veren Kur’an kurslarının öğrenci, kursiyer, öğretici ve çalışanlarından 65 yaş ve üzerinde kalanlar ile 20 yaş altında kalanların İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ile getirilen şehir içi toplu ulaşım araçlarını (metrobüs, otobüs, minibüs, dolmuş) kullanma kısıtlamasından muaf tutulacakları da bildirildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı