Hollanda'dan getirilen 349 Türk vatandaşı Denizli'de yurda yerleştirildi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Hollanda’dan getirilen 349 Türk vatandaşı Denizli’de yurda yerleştirildi

Hollanda’dan getirilen 349 Türk vatandaşı Denizli’de yurda yerleştirildi

Hollanda’dan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Türkiye’ye getirilen 349 Türk vatandaşı Denizli’de öğrenci yurduna yerleştirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Nisan 2020 Perşembe, 00:17

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın koordinasyonu ve Dışişleri Bakanlığının çalışmasıyla 59 ülkeden yaklaşık 25 bin vatandaşın yaklaşan ramazan ayı ve Ramazan Bayramı’nı evlerinde geçirebilmesi amacıyla başlatılan tahliye operasyonu kapsamında, Hollanda’dan 349 Türk vatandaşını taşıyan 1952 sefer sayılı THY uçağı, Dalaman Havalimanı’na indi.

Apronda pasaport kontrolü yapılan ve sağlık taramasından geçirilen yolcuların bavulları, AFAD ve belediye ekiplerince dezenfekte edildi.

Vatandaşlar, otobüslerle karantina sürecini geçirecekleri Denizli’nin Pamukkale ilçesindeki Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Prof. Dr. Cevat Akşit Erkek Öğrenci Yurdu’na getirildi ve burada AFAD görevlilerince Türk bayraklarıyla karşılandı. AA

Yorumlar

Birol   -  Bağlantı 23 Nisan 2020, 16:56

Ben bu sefere Hollanda dan gelen bir vatandaşım. Sağlık bakanımızın üzerinde önemle durduğu sosyal mesafe kuralına uymayan THY maalesef normal bir sefer gibi uçağı tam doldurdu. Ayrıca madem denizli de karantinaya alınacaktır neden Dalamana indik.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı