REKLAMI GEÇ

İki kişiyi ısırarak yaralayan, babasını öldürüp kanını içen “Vampir Ömer” hastanede öldü

İki kişiyi ısırarak yaralayan, babasını öldürüp kanını içen “Vampir Ömer” hastanede öldü

Denizli’de 28 yıl önce eşi ve hiç tanımadığı bir vatandaşı boyunlarından ısırarak yaralayan, sonrasında babasını öldürüp kanını içen 60 yaşındaki Ömer Soğancı hayatını kaybetti. İdamla yargılanan Vampir Ömer, akıl sağlığı yerinde olmadığı gerekçesiyle Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde tutuluyordu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Ocak 2024 Cumartesi, 14:30

Denizli, yıllar önce vampir paniği yaşadı. 1996 yılında Fatih Mahallesinde Biray Soğancı ve bir vatandaş o zaman 32 yaşında olan Ömer Soğancı’nın saldırısına uğradı. Saldırgan, eşi olan Biray ve tanımadığı vatandaşı boyunlarından ısırarak yaraladı. Doktorların diş darbeleriyle yaralandığına dair rapor verdiği iki kişi tedavi edildi.

Saldırgan yargılanırken, bu kez de babası Himmet Soğancı’ya saldırdı. Bu saldırı, iki kişiyi yaraladıktan iki yıl sonra gerçekleşti. Babasının başını taşla ezen Ömer Soğancı, akan kanı içti. Polislere yakalandığında ağzının kenarından kanlar hala duruyordu.

Bu şekilde gözaltına alınan Soğancı, cinayeti itiraf etti. Denizli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “kasten öldürme”  suçundan idam cezasıyla yargılandı. Fakat mahkeme, Soğancı’nın akli dengesinin yerinde olmadığına karar verdi. Bu nedenle cezaevinden alınarak Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ne yatırıldı.

Tedavisinin ardından eski evine yerleşen Soğancı dün hayatını kaybetti. Soğancı’nın bir yakını sosyal medya hesabından vefat haberini duyurdu. 60 yaşındaki Soğancı, Fatih’teki Nur Camisinde kılınan cenaze namazından sonra Kayıhan mezarlığında toprağa verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı