İŞKUR’dan iş garantili makineci kursu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

İŞKUR’dan iş garantili makineci kursu

İŞKUR’dan iş garantili makineci kursu

Denizli Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü bünyesinde uygulanan Mesleki Eğitim ve Beceri Geliştirme İşbirliği Protokolü (MEGİP) kapsamında 10 kişi daha iş sahibi oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Nisan 2021 Pazartesi, 14:05

“Dokuma Konfeksiyon Makineci” mesleğinde işbaşı yapacak olan yurttaşlara işi öğrenecekleri süre boyunca sigorta ve maaş giderlerini İŞKUR karşılayacak.

İŞKUR katılımcılara firmada çalıştıkları her gün için 108.68 TL olmak üzere aylık ödeme yapacak. İş Kazası Meslek Hastalığı ve Genel Sağlık Sigortası giderleri de program süresi boyunca İŞKUR tarafından karşılanacak. İmalat sektöründe faaliyet gösteren firmada 3 aylık programın sonunda işi öğrenen ve aynı işyerinde çalışmaya devam etmek isteyen yurttaşlar firma tarafından istihdam edilecek. Programa başlayan kişilerden en az %50’sini kendi firmasında istihdam edeceğini taahhüt eden firma yetkilisi; program sonrası istihdamı gerçekleştirirken ayrıca istihdam teşviklerinden de yararlanacak.

MEGİP NEDİR?
Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) arasında iş gücü piyasasının talep edilen niteliklerde iş gücünün yetiştirilmesi için kamu-özel (şahıs ve tüzel kişilikler) sektör işbirliğinde teorik ve uygulamalı eğitimlerin birleştirilmesini içerecek şekilde mesleki eğitim ve kursları düzenleyerek istihdama katkıda bulunan bir eğitim protokol. Eğitime katılan kursiyerlerin; kursiyer zaruri gideri, genel sağlık sigortası, iş kazası ve meslek hastalığı primleri İŞKUR tarafından karşılanıyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı