İzmir’deki depremde binalar yıkıldı, hasar büyük; Denizli yardıma koşuyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

İzmir’deki depremde binalar yıkıldı, hasar büyük; Denizli yardıma koşuyor

İzmir’deki depremde binalar yıkıldı, hasar büyük; Denizli yardıma koşuyor

Denizli dahil birçok şehirde hissedilen 6,6 büyüklüğünde olduğu açıklanan deprem yıkıma neden oldu, Seferihisar, Urla, Bayraklı, Bornova ve Buca ilçelerinde binalar yıkıldı arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Aramalara Denizli’den de destek verildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 30 Ekim 2020 Cuma, 15:44

Merkezi üssü Ege Denizi’nin İzmir’in Seferihisar ilçesi açıkları olan 6,6 büyüklüğündeki depremle ilgili AA muhabirine açıklama yapan Vali Köşger, şiddetli bir deprem yaşandığını belirtti.

Köşger, “Bize intikal eden can ve mal kaybıyla ilgili bilgi yok. Şiddetli bir deprem oldu. Kriz merkezine geçeceğiz. Gelen bilgiler neyse detaylı şekilde aktaracağız.” diye konuştu.

Deprem sonrası, polis telsizinden de özellikle Bornova ve Bayraklı ilçelerinde bazı binaların hasar gördüğü yönünde anonslar geçti.

Kent genelindeki bazı binalarda oluşan çatlaklar nedeniyle bazı vatandaşlar binaları tahliye ediyor.

Arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere Denizli’den AKUT, AFAD, DAK ve İHH gibi arama kurtarma ekipleri de destek vermek üzere yola çıkacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı