REKLAMI GEÇ

Jandarma kadına şiddete karşı harekete geçti

Jandarma kadına şiddete karşı harekete geçti

Denizli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri kadına şiddete karşı çalışmalarını sürdürüyor. Güvenliğin sağlanmasının yanı sıra eğitim alanında da faaliyet yürüten jandarma ekipleri, PAÜ öğrencilerine KADES uygulamasını anlattı, şiddetten kurtulmanın yollarını gösterdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Aralık 2021 Cuma, 10:22

Denizli İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, toplumun kanayan yarası kadına karşı şiddetin önlenmesine yönelik çabalarını sürdürüyor.

Jandarma Aile İçi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği’nde görevli kadın astsubaylar, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğü ile Emniyet ekipleriyle ortaklaşa kapsamlı bir çalışma başlattı.

Bu kapsamda Pamukkale Üniversitesi Yerleşkesi, Fatma Yıldız Hanım Öğrenci Yurdu’nda barınan öğrencilerle bir araya gelen astsubaylar, kadına karşı şiddet ve önleme yöntemlerine ilişkin ayrıntılı bilgiler verdi.

Öğrencilere KADES uygulamasını tanıtan astsubaylar, uygulamanın cep telefonlarına nasıl yükleneceği ve tehlike anında nasıl kullanılacağına yönelik ayrıntılı bilgiler verdi.

Öğrencilere, yaşayabilecekleri en küçük olumsuzlukta KADES uygulamasını kullanmaları halinde emniyet güçlerinin en kısa sürede yardıma geleceği hatırlatılarak, ayrıntılı bilgiler içeren broşürler dağıtıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı