Kamu çalışanları ile SGK’lılar artık ücretsiz maske alamayacak - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Kamu çalışanları ile SGK’lılar artık ücretsiz maske alamayacak

Kamu çalışanları ile SGK’lılar artık ücretsiz maske alamayacak

Ücretsiz maske dağıtımında yaşanan yoğunluğun azaltılması nedeniyle yeni kararlar alındı. Kamu kurumu çalışanları ile bir iş yerinde SGK’lı çalışanlar eczaneden ücretsiz maske alamayacak.

Ali İbileme / DENİZLİHABER / 28 Nisan 2020 Salı, 14:59

Ücretsiz maske dağıtımına yeni düzenlemeler getirildi. Daha önce eczanelerden kısa mesaj yoluyla verilen maskeler artık TC kimlik numarası ile alınıyor. Ancak maskeleri TC kimlik numarası tanımlanan kişiler alabiliyor.

Alınan yeni kararla kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile iş yerlerinde SGK’lı olarak çalışanlar da eczanelerden dağıtılan ücretsiz maske sisteminden faydalanamayacak. Bu kişiler maskelerini çalıştıkları kurum ve iş yerlerinden temin edecek.

567 BİN DAĞITILDI, 435 BİN DAĞITILIYOR

Denizli Eczacılar Odası Başkanı Osman Özdemir, kentte maske dağıtımının devam ettiğini belerterek, “İlk etapta gelen 217 bin ile sonrasında gelen 350 bin maskeyi vatandaşlarımıza dağıttık. Şimdi elimize ulaşan 435 bin maskeyi de dağıtmaya başlıyoruz. Bunların haricinde yeni maska taleplerimizi de ilettik” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı