Karantinada 1 Mayıs kutlaması - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Karantinada 1 Mayıs kutlaması

Karantinada 1 Mayıs kutlaması

Hollanda’dan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında getirilerek Denizli’de gözetim altında tutulan Türk vatandaşları, yerleştirildikleri yurtta görev yapanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü alkışlarla kutladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Mayıs 2020 Cuma, 15:24

Hollanda’dan 22 Nisan’da Türkiye’ye getirilen ve Prof. Dr. Cevat Akşit Erkek Öğrenci Yurdu’nda karantinaya alınan 349 Türk vatandaşı, yurt penceresine çıkarak, bina ve önünde görev yapan sağlık, polis, güvenlik ve yurt personelini alkışladı.

Vatandaşlara, görevliler de alkışlarıyla karşılık verdi.

KARANTİNADAKİ İLGİDEN MEMNUNLAR
Öte yandan, yurtta karantinada olanlardan Şükrü Demir, kendileriyle çok güzel ilgilenildiğini, sahur ve iftar yemeklerinin getirildiğini, günde iki kez ateşlerinin ölçüldüğünü, sürekli ihtiyaçlarının sorulduğunu anlattı.

Türkiye dışında hiçbir devletin vatandaşlarıyla bu kadar ilgilenmediğini ifade eden Demir, şöyle konuştu:

“Orada diyelim biz hastalanıyoruz. Aile hekimimize telefon açıyoruz, durumu izah ediyoruz. ‘İlaç için ve evinizde kalın.’ diyorlar. Ama bizim devletimiz böyle değil. Özel uçakla alıp buraya getiriyorlar. İki hafta boyunca en güzel şekilde bizlere hizmet veriyorlar. Bir anons verildi ‘Haftaya çarşamba günü evinize otobüslerle ücretsiz bırakılacaksınız.’ diye. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanımızdan Allah razı olsun. Gerçekten büyük bir devletiz.” DENİZLİ (AA)

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı