Karantinada olması gereken 249 kişi sokakta yakalandı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Karantinada olması gereken 249 kişi sokakta yakalandı

Karantinada olması gereken 249 kişi sokakta yakalandı

Koronavirüs testleri pozitif çıkan ya da temaslı oldukları için evlerinde karantinaya alınan 249 kişinin karantina kurallarını ihlal ettiği açıklandı. Bu kişiler yurtlara yerleştirildi, her birine 3 bin 150’şer lira ceza kesildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Kasım 2020 Salı, 15:32

Denizli Valiliği, karantina kural ihlallerinde son durumu açıkladı. Denizli İl Umumi Hıfzıssıhha Kararından sonra Merkezefendi ve Pamukkale’de bugüne kadar; ikametinde olması gerekirken karantina kurallarına uymayarak dışarıda olduğu tespit edilen 249 kişinin yakalandığı ifade edildi.

Bu kişiler Kredi Yurtlar Kurumu’na yerleştirilerek, zorunlu karantina süreleri başlatıldı. Karantinada olmaları gerekirken sokakta yakalanan bu kişilere 3.150’şer lira idari para cezası kesildi.

Ayrıca, karantina kurallarını ihlal edenler hakkında TCK 195. Maddesi (Bulaşıcı hastalıklardan birine yakalanmış veya bu hastalıklardan ölmüş kimsenin bulunduğu yerin karantina altına alınmasına dair yetkili makamlarca alınan tedbirlere uymayan kişi, iki aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır) gereğince savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

2 kişiye ise, temaslılarını doğru bildirmemeleri ve yalan beyanda bulunmalarından dolayı idari ve adli işlem yapıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, filyasyon ekiplerinin günün farklı saatlerinde, bazen günde birkaç defa sıkı denetim yaptığı belirtilerek, “Vatandaşlarımız, karantinada olması gerekirken ikametini terk eden temaslı veya Covid-19 teşhisi pozitif olan kişileri 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbarda bulunabilirler. Koronavirüsle olduğu gibi, toplum sağlığını hiçe sayan kişilerle de mücadelemiz kararlı bir şekilde devam edecektir” denildi.

Yorumlar

Haso   -  Bağlantı 10 Kasım 2020, 22:33

Ülkede, hasta sayısı safsatasından bir an önce kurtulup pozitif vaka sayısına geçilmesi lâzım. Gerçek sayıyı bilmeyen gerzekler canlı bomba olarak aramızda gezdiği sürece önü alınmaz bu işin Nokta

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı