Koronavirüste son bir haftada Denizli’de korkutan gelişmeler - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Koronavirüste son bir haftada Denizli’de korkutan gelişmeler

Koronavirüste son bir haftada Denizli’de korkutan gelişmeler

Sağlık Bakanlığı’na göre; salgının en çok arttığı 4’ncü kent olan Denizli’de son bir haftadır korkutan gelişmeler yaşanıyor. Vaka sayılarının hızla arttığı görülürken, ölümlerde de artış gözlendi. İşte son bir haftada Denizli’de yaşanan koronavirüs gelişmeleri…

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Ekim 2020 Salı, 12:12

Koronavirüs salgınının en fazla artış gösterdiği dördüncü kent olan Denizli’de son bir hafta içinde yaşanan gelişmeler endişeleri artırdı. Kette pozitif vakaların sayısı süratle tırmanırken alınan tedbirler ve yapılan uyarılar kar etmedi.

AŞÇI POZİTİF ÇIKINCA
Pandemi hastanelerinden biri olan Denizli Devlet Hastanesi’ne yemek veren şirkette bir aşçının testi pozitif çıktı. Aşçının mesai arkadaşları taramadan geçirildi. Şirket çalışanları arasında pozitif vaka sayısı önce 7’ye ardından 30’a çıktı. Personelin büyük çoğunluğunun belirti göstermediği tedbir amaçlı yapılan testle olayın ortaya çıktığı belirtildi.

ACIPAYAM’DA NOTER KAPANDI
Acıpayam ilçesinde noterde görevli personel test yaptırınca pozitif olduğu ortaya çıktı. Pozitif personel ile aynı ortamda çalışan herkes önlem amacı ile evlerinde karantinaya alındı. Testi pozitif çıkan personel tedavi altına alındı. Noter faaliyetlerine geçici olarak ara verildi.

BİR DÜĞÜN İLÇEYİ YAKTI
Güney ilçesinde P. F. ve M.A. çiftinin kına gecesi bağ evinin bahçesinde yapıldı. İddialara göre düğün için bir saat izin alındı. Sürenin dolmasının ardından düğün kutlamalarına bağ evinin içinde devam edildi. Bu sırada tespit edilemeyen bir taşıyıcı katılımcıların büyük bölümüne hastalığı bulaştırdı. Düğüne katılan 35 kişinin testi pozitif çıkarken ilçede 200’ün üzerinde kişinin karantinaya alındığı ileri sürüldü.

SARAYKÖY’DE KARANTİNA SAYISI 474
Son haftalarda pozitif vaka sayısının süratle arttığı Sarayköy ilçesinde karantinaya alınan hasta sayısının 474 olduğu belirtildi. İlçe merkezinde 105 kişinin, köylerinde ise 109 kişinin koronavirüs pozitif oldukları iddia ediliyor. Sarayköy’de daha önce 4 kişi koronavirüs virüsü nedeniyle hayatını kaybetmişti.

KORONAVİRÜS BAŞKANA DA BULAŞTI
Acıpayam’da 90 yaşındaki B.Ö. ve 86 yaşındaki M.Ö. koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Filyasyon ekibi 17 kişinin temaslı olduğunu belirledi. Bu kişilerin testi de pozitif çıktı. Sevindik Mahallesi’nde market işleten 40 yaşındaki Ö.Ü. koronavirüs virüsü nedeniyle hayatını kaybetti. Denizlili süper lig hakemi Ümit Öztürk, Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Tuhan Veli Akyol koronavirüs virüsü salgınına yakalandı ve evlerinde karantinaya alındı. Akyol’un şoförü, sekreteri ve aileleri de karantinaya alındı.

TEDBİRLER ARTIRILDI
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hafta içinde aralarında Denizli’nin de bulunduğu 7 kentin sağlık müdürleri ile toplantı yaptı. Koca vaka sayıların artışına dikkat çekerek tedbirlerin artırılmasını istedi.
Kentte İl Pandemi Kurulu sigara içmenin maskeyi doğru şekilde kullanmaya engel olduğu gerekçesi ile yasak getirdi. Buna göre meydanlar, parklar ve sıraya girilmesi gereken yerler ile semt pazarlarında sigara içmek yasaklandı. Denizli polisi bir hafta boyunca yaptığı denetimlerde maske kullanmayan 414 kişiye 372 bin lira para cezası uyguladı.

BAŞKAN SOKAĞA ÇIKMAYIN ÇAĞRISI YAPTI
Acıpayam Belediye Başkanı Hulusi Şevkan vatandaşlara zorunlu olmadıkça sokağa çıkmamaları çağrısı yaptı. Şevkan Haziran ayındaki sokağa çıkma sınırlaması tedbirleri ile salgının kontrol altına alındığını hatırlatarak ; “Vakalar hızla artmaya başladı. Mecbur olmadıkça evden çıkmayın. Havaların soğuması ile birlikte vakalardaki artış maalesef çok korkutucu. 15 gün boyunca lütfen tekrar kendimizi evimizde izole ederek çok zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayalım. Anne baba ve çocuklarımızı düşünelim. Elbette esnaf ve sanatkârımızın zor durumda kalmasını istemiyoruz. Ama önce sağlığımız önemli. Bunun bilincinde olarak tedbirli bir şekilde tekrar işlerimize devam edelim” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı