Koronavirüsten kurtulan yurttaş: Nefesinizin kıymetini bilin, ben ölümden döndüm - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Koronavirüsten kurtulan yurttaş: Nefesinizin kıymetini bilin, ben ölümden döndüm

Koronavirüsten kurtulan yurttaş: Nefesinizin kıymetini bilin, ben ölümden döndüm

Salgına dikkat çekmek için koronavirüsü atlatan yurttaşların anlattıkları hastalığın insan üzerinde yarattığı yıkımı gözler önüne seriyor. Denizli valiliği’nin sosyal medya hesaplarında yayımlamak için hazırladığı videoya konuşan kovit-19 hastası, “Nefesinizin kıymetini bilin” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 13 Ekim 2020 Salı, 12:01

Denizli Valiliği koronavirüs salgının ciddiyetini anlatmak için bir kamu spotu hazırlayıp yayımladı. Spotta koronavirüsü yenmiş bir hastaya yer verildi.

Kovit-19 tedavisi gören ve hastalığı yenen vatandaş yaşadığı zor günleri anlattı. Öksürdüğünde ciğerlerinin parçalandığını ifade eden vatandaş, “Öksürdüğümde ciğerim parçalanıyordu nefes alamıyordum çok acı çekiyordum, ölümün kenarından döndüm, nefesin kıymetini bilin ve bana bir şey olmaz demeyin” dedi.

Videonun devamında yapılan açıklamada sosyal mesafe, hijyen ve maske kuralına uyulması gerektiği ve birlikte mücadele ederek aşılabileceği anlatıldı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı