Merkezefendi’de sağlık çalışanları için yapılan parktaki objeler tartışma konusu oldu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Merkezefendi’de sağlık çalışanları için yapılan parktaki objeler tartışma konusu oldu

Merkezefendi’de sağlık çalışanları için yapılan parktaki objeler tartışma konusu oldu

Bahçelievler’de yapılan parkta, kovid-19 salgını sırasında cefakarca çalışan sağlık çalışanlarına saygı için ‘heykel görünümlü objeler’ yerleştirildi, tartışma başladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Ekim 2021 Cuma, 12:53

Belediye tarafından Bahçelievler Mahallesi’nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında görev yapan sağlık personelini temsil eden heykellerin de bulunduğu bir park inşa edildi.

Henüz resmi açılışı yapılmayan parkta yer alan beyaz önlük ve maske takmış 3 heykeli gören vatandaşlar, heykellerin sağlık çalışanlarını temsil edemeyeceğini belirterek, belediyeyi eleştirdi.

Merkezefendi Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Yavuz Aki, gazetecilere, sağlıkçıları temsilen yapılan heykellerin biran önce değiştirilmesi gerektiğini belirtti.

Heykellere sosyal medyada tepkiler geldiğini savunan Aki, “Sağlık çalışanlarımız virüse karşı hayatlarını hiçe sayarak mücadele ediyorlar. Onların şefkatini, gülen yüzünü ve samimiyetini temsil eden daha güzel ve modern heykeller yapılması gerektiğini düşünüyorum.” dedi.

Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Coşkun ise parkın sağlık çalışanlarına saygı için inşa edildiğini belirterek, “Parkın içindeki heykeller sağlık çalışanlarının dünyaya olan faydalarını göstermek için yapıldı. Objeleri belediyemizin kendi personeli tasarladı. Sanat eseri olarak görülmemelidir. Sadece saygı amaçlı yapıldı. Burada kötü bir niyet yok ve aranmamalıdır.” diye konuştu.

Parka gelen Ali Tekin ise heykelleri beğenmediğini dile getirerek, bu konuda daha güzel bir çalışma beklediklerini vurguladı. DENİZLİ (AA)

Yorumlar

şefkat   -  Bağlantı 22 Ekim 2021, 20:36

yahu arkadaş akparti sanki heykel konusunda leonarda da vinciyle çalışıyormuş gibi gelip saçmalamakta ne? evet heykeller çok kötü. ama heykeltraş hocalar var paüde onlar konuşsun

basicman   -  Bağlantı 22 Ekim 2021, 15:57

ayinesi iştir siyasetçinin lafa bakılmaz..siyaset bi yana gerçekten hoş olmamış.ya hiç yapmayacaktın,yada düzgün yakışan bir obje olacaktı..bu aynı zamanda belediyede çok bilen!olduğuna işarettir..

Çağrı Öncel   -  Bağlantı 22 Ekim 2021, 15:53

Bu zombi heykelleri gören çocuklar büyüyünce doktor olmak istemez, tabib odası belki bir açıklama yapar bu konuda.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı