Meteoroloji uyardı: Sıcak hava dalgası geliyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Meteoroloji uyardı: Sıcak hava dalgası geliyor

Meteoroloji uyardı: Sıcak hava dalgası geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, pazar gününden itibaren gelecek haftanın ortasına kadar etkili olacak Basra kaynaklı sıcak hava dalgasına ilişkin uyarıda bulundu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Temmuz 2020 Pazar, 15:24

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan duyuruya göre, gelecek hafta kuzey ve kuzeydoğu kesimlerde görülecek olan kısa süreli gök gürültülü sağanak yağışlar dışında yurt genelinin parçalı ve az bulutlu geçmesi bekleniyor.

Ülkenin bugün, gelecek hafta ortasına kadar, güneydoğu bölgelerden itibaren Basra kaynaklı sıcak hava dalgasının etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.

MEVSİM NORMALLERİNİN 5 İLA 8 DERECE ÜZERİNE ÇIKACAK
Mevsim normalleri civarında seyreden sıcaklıkların hissedilir derecede artarak normallerin 5 ila 8 derece üzerine çıkması beklenirken, haftanın ikinci yarısında tekrar düşerek ülke genelinde mevsim normallerinin civarında seyredeceği ön görülüyor.

DENİZLİ’NİN HAVA TAHMİNİ
Sıcaklıklar Denizli’de haftanın ilk günü olan 20 Temmuz Pazartesi gününden itibaren kendini hissettirecek. Hafta boyunca hava sıcaklıkları 38-30 derecelerde seyredecek.Cuma günü ise kentte termometreler 40 dereceyi gösterecek. Denizli’de geceleri ise sıcaklıklar 18-22 derece hissedilecek.

“SICAK ÇARPMASINA KARŞI DİKKATLİ OLUN”
Güneş ışınlarının dik geldiği 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem taşıyor. (AA)

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı