Meteorolojiden Denizli için sel, su baskını, yıldırım uyarısı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Meteorolojiden Denizli için sel, su baskını, yıldırım uyarısı

Meteorolojiden Denizli için sel, su baskını, yıldırım uyarısı

Meteorolojinin hava tahminine göre, Denizli bugün yağışa teslim olacak, yarın da kuvvetli yağışın etkisi altına girecek. Meteoroloji, yarın için sel, su baskını ve yıldırım uyarısı yaptı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Eylül 2021 Salı, 13:43

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün hava tahmini ve uyarısına göre, Denizli bugünden başlayarak yağışlı havanın etkisi altına girecek. Hava sıcaklığının 25 dereceye düşeceği tahmine göre, yağmur bugün etkili olacak ancak yarın daha şiddetli yağması bekleniyor.

Yarın (15 Eylül Çarşamba) için meteoroloji ayrıca Denizli’yi de kapsayan iller için meteorolojik uyarı yayımladı. Sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar beklendiği bildirilen uyarı şöyle:
“Yapılan son değerlendirmelere göre; yarın (Çarşamba) öğle saatlerinden itibaren batı bölgelerde görülecek olan gök gürültülü sağanak yağışların, Batı Akdeniz’in iç kesimleri (Antalya’nın iç kesimleri, Isparta, Burdur), Denizli ve Afyonkarahisar çevreleri ile Kütahya’nın doğu ilçelerinde yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Meteoroloji, yarın öğle saatlerinden başlayarak gece saatlerine kadar kuvvetli yağışın sürebileceği uyarısını yaptı.

Yorumlar

kadir   -  Bağlantı 15 Eylül 2021, 14:28

meteorolojinin tahminleri hiç tutmuyor, yazı tura atarak tahmin yapsa daha çok tutar

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı