REKLAMI GEÇ

Meteoroloji’den Denizli’ye kuvvetli yağmur, kar ve zirai don uyarısı

Meteoroloji’den Denizli’ye kuvvetli yağmur, kar ve zirai don uyarısı

Meteoroloji, Denizli ve bölgesi için kritik uyarılar yaptı. Meteoroloji, yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren kuvvetli yağış beklendiğini, yağışın yüksek kesimlerde kar şeklinde olacağını bildirdi. Meteoroloji, ayrıca Denizli’nin tümünde olmasa da zirai don bekliyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Mart 2022 Salı, 21:45

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Denizli için hava tahmini raporlarını yayımladı. Meteorolojiden gelen ilk uyarıya göre, Denizli’de yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren kuvvetli yağış bekleniyor.

Meteorolojiden yapılan açıklamada, “Yarın (Çarşamba) sabah saatlerinden itibaren Muğla ve Denizli çevrelerinde beklenen yağışların yerel olarak kuvvetli(21-50 kg/m2); 300m üzeri rakımlarda kuvvetli (10-20 cm) ve yer yer yoğun kar yağışı (21 cm üzeri) şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek kıyı kesimlerde sel, su baskını, yükseklerde tipi şeklinde yağış, buzlanma ve don olayı ile birlikte ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

Meteoroloji, hava olayının Çarşamba sabah saat 08.00’de başlayacağını, 3 Mart Perşembe sabah saat 03.00’e kadar devam edeceğini bildirdi.

Öte yandan Meteorolojiden don uyarısı da yapıldı, önümüzdeki 4 gün boyunca çiftçilerin özellikle çiçek açmış meyve ağaçlarına karşı dikkatli olunmasını istedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı