Müjdat İlhan sordu: Adliye Sarayı ek binası neden bitmiyor? - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Müjdat İlhan sordu: Adliye Sarayı ek binası neden bitmiyor?

Müjdat İlhan sordu: Adliye Sarayı ek binası neden bitmiyor?

Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, Adliye Sarayı’ndaki fiziki yetersizliğin katlanılamaz boyutlarda olduğunu söyledi, Adliye Sarayı ek binasını gündeme getirdi. İlhan, “33 milyon Türk Lirası harcandığı bilinen devasa Diyanet İşleri Başkanlığı Denizli Dini Yüksek İhtisas merkezi Müdürlüğü binasının bile inşaatının hızla bitirilip, faaliyete geçtiği görülürken; devlet gücünün en önemli simgelerinden biri olan Denizli Adalet Sarayı ek binası nedense 6 yıldır bitirilememektedir” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Ocak 2021 Perşembe, 10:42

Denizli Barosu Başkanı Müjdat İlhan, 2004 yılında yapılan Denizli Adliye Sarayı’na ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.

Yargı sisteminin sağlıklı bir şekilde yürütülmesinde adliyelerin fiziki koşullarının çok önemli olduğunu belirten İlhan, “Ne yazık ki şehrimizde 2004 yılında faaliyete geçen Adalet Sarayı’nın küçük mekânlarda, sıkışık alanlarda, dosya yığınları altında faaliyet göstererek fiziksel olarak yeterli olmadığı hepimiz tarafından bilinmektedir. Adliye koridorlarına gaz betonlar ve pvc’ler ile derme çatma odalar, duruşma salonları yapılmış, yetmeyince; tam 10 yıl sonra 2014 yılında ek adliye binasının yapımına başlanmıştır. Bu bizi sevindiren gelişme ile mevcut adliye binamızın yetersizliğinden 450 günde nihayet kurtulmayı umarken; bitmeyen inşaat nedeniyle 50 yıllık lojmanların icra müdürlüğü, mahkeme salonu, kalem haline getirilmek zorunda kalındığı görülmüştür” dedi.

Adliye binasını hizmet eder şekle getirmek için Başsavcılık ve Komisyon Başkanlığının çabalarının fiziki imkansızlık nedeniyle yeterli olmadığını dile getiren İlhan, “Şehrimizde Tapu Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü gibi birçok kamu binasının yenilendiği, yüzlerce TOKİ konutlarının yapıldığı hatta 33 milyon Türk Lirası harcandığı bilinen devasa Diyanet İşleri Başkanlığı Denizli Dini Yüksek İhtisas merkezi Müdürlüğü binasının bile inşaatının hızla bitirilip, faaliyete geçtiği görülürken; devlet gücünün en önemli simgelerinden biri olan Denizli Adalet Sarayı ek binası nedense 6 yıldır bitirilememektedir. Bu durum, hem biz avukatları, hem hakim savcıları, hem adliye çalışanlarını hem de bugünlerde saatlerce HES kuyruğunda bekleyen vatandaşlarımızı etkilemektedir. Şehrimize, vatandaşımıza, hakim savcılara, adliye çalışanlarımıza ve biz avukatlara yakışır bir ADALET SARAYI İSTİYORUZ!” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı