Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kabine toplantısı sonrası yeni önlem açıklaması - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kabine toplantısı sonrası yeni önlem açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan kabine toplantısı sonrası yeni önlem açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından basın toplantısı düzenledi. Yeni tedbirler için gözlerin çevrildiği toplantıda paylaşılan görselle Denizli’nin yüksek riskli iller arasına girdiği görüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tedbirlerin Ramazan ayında daha sıkı uygulanacağını söyledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Mart 2021 Pazartesi, 20:23

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında vaka sayılarının arttığını söyleyerek, vatandaşları daha dikkatli davranmaya çağırdı. Erdoğan şunları söyledi:
“Özellikle salgının tedbirleri hususunda herkesin polisi kendi vicdanı ve aklı olmak mecburiyetindedir. Vaka, hasta ve vefat sayılarının artması, bizi mevcut uygulamaları gözden geçirmeye mecbur bırakmaktadır. Aşılamada ileri yaşlardan başlayarak 15 milyona ulaşmamızın etkilerini sahada görmeye başladık. Bu sayede ileri yaş gruplarının vaka, hasta ve yoğun bakım rakamları içindeki oranları belirgin şekilde azaldı.

ÖNLEMLER
Türkiye’nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21.00 ve sabah 05.00 olarak haftanın her günü devam edecek.
Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın tüm Türkiye’de yüzde 50 kapasite ve belirlenen kurallara uygun şekilde çalışabilecek.
Kırmızı kategorideki illerde sadece pazar günü uygulanan sokağa çıkma sınırlaması artık cumartesi ve pazar günü olarak sürecektir.
Vaka, hasta ve ölüm sayılarını insani ve ticari ilişkilerde olduğumuz ülkelerden hızlı düşüremezsek küresel normalleşmenin gerisinde kalırız.
Çok yüksek riskli grubu teşkil eden kırmızı kategorideki illerimizin sayısı, nüfusumuzun yüzde 80’ini teşkil eden 58 şehre ulaşmıştır.
Ramazan ayı boyunca ülke genelinde toplu iftar ve sahur gibi etkinlikler gerçekleştirilmeyecek. Bu mübarek ay boyunca, ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız. Sadece ramazan boyunca Türkiye genelinde lokanta ve kafe gibi işletmelerin hizmetleri paket servisle sınırlandırılacaktır.”

İçişleri Bakanlığından genelge geldi: Denizli’de sokağa çıkma yasağı nasıl uygulanacak

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı