Pamukkale Turizm'in konkordato talebi kabul edildi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pamukkale Turizm’in konkordato talebi kabul edildi

Pamukkale Turizm’in konkordato talebi kabul edildi

Pamukkale Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Mazlum Babalım, konkordato talebinin mahkeme tarafından onaylanmasıyla borçlarını bir yılı ödemesiz 48 vadede ödeyeceklerini belirtti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Mart 2021 Cuma, 10:53

Bababalım, İzmir 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde yapılan duruşmada, firmanın konkordato projesine onay verildiğini bildirdi.

İyi niyetli borçlu olarak kabul edilen firmalarının borçlarını bir yıl ödemesiz, 48 ay vadede ödemesinin yolunun açıldığını belirten Bababalım, şunları söyledi:

“Türkiye’ye mal olmuş bir firmayız. Ülkenin içinde bulunduğu şartlar nedeniyle sıkıntılarımız oldu. Üç yıl önce konkordato talebinden sonra mahkeme tarafından atanan 3 kişilik konkordato komiser heyeti ile devam eden süreçte ödeme planı hazırladık ve bu, mahkeme tarafından kabul edildi. Beklediğimiz bir karardı. Konkordato projemizin tasdikiyle düzlüğe çıkacağız. Artık bu kararla yolumuz açıldı, önümüzü daha net görebiliyoruz.” DENİZLİ (AA)

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı