Pandemi etkisiyle gayrimenkul sektöründe ‘doğaya dönüş’ tercih ediliyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Pandemi etkisiyle gayrimenkul sektöründe ‘doğaya dönüş’ tercih ediliyor

Pandemi etkisiyle gayrimenkul sektöründe ‘doğaya dönüş’ tercih ediliyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan, 11 Mart 2020 tarihinde Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından ‘Küresel Pandemi’ ilan edilen Koronavirüs pandemi süreci birçok sektör gibi gayrimenkul sektörünü de etkiledi. Gayrimenkul sektöründe tercihler ‘Doğaya Dönüş’ teması altında şekilleniyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 4 Haziran 2021 Cuma, 12:38

Sektörü etkileyen konularla ilgili bilgi veren gayrimenkul umanı Gülin Coşkun, “Pandemi sürecinde 1 yılı geride bıraktık. Bu süreç 7’den 70’e herkesi ve her sektörü etkiledi. Panik, kaos ve acı dolu bu dönemi tamamen geride bırakmak en büyük temennim. Bu süre zarfında uygulanan sokağa çıkma ve benzeri kısıtlamalar ile sosyal yaşantımız sekteye uğradı. Aylarca evlerimizde kaldık ve yaşadığımız alanlar bize yetmemeye başladı. İhtiyaçlarımız, düşüncelerimiz ve planlarımız da değişti. Pandemi öncesi stüdyo dairelerin revaçta olduğu bir dönem vardı. Pandeminin etkisiyle balkon ve bahçe kullanımının önemini anladık. Bu sebeple doğaya dönmeye başladık. Daha büyük, daha ferah evler tercih edilmeye başlandı. Bu süreçte yazlığı olan kişiler yazlıklarına taşındı. Pandeminin getirdiği remote (uzaktan) çalışma sistemi ile birlikte evlerde ofis yaratma ihtiyacı duyanlar oldu. Bu yüzden gayrimenkul sektöründe tercihler ‘Doğaya Dönüş’ teması altında şekilleniyor” dedi.

Gayrimenkul sektörünün 2020 yılı içinde pandemiye rağmen hareketliliğini koruduğuna vurgu yapan Gülin Coşkun, “Konut satışlarında 2017’den sonra ilk kez rekor kırıldı. Pandemiye rağmen gelen satış rekorunda, tarihi düşük faizli kredi kampanyaları etkili oldu. Gayrimenkul sektörü pandemi dönemi dahil harekete devam etti. Beraberinde yeni nesil teknoloji imkanlarını da hızlıca ekleyen sektör olumlu yönde ilerlemeye devam ediyor. 2021 yılından da umutluyuz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı