REKLAMI GEÇ

Protokolden Regaip Kandili mesajları

Protokolden Regaip Kandili mesajları

Denizli Protokolü yayınladıkları mesajlarla Regaip Kandili’ni kutladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 3 Şubat 2022 Perşembe, 10:28

İşte protokolden Regaip Kandili mesajları:

OSMAN ZOLAN (DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI)

“Regaip Kandilimizin başta Denizli’miz olmak üzere ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, barış ve huzur getirmesini diliyor, tüm İslam aleminin bu özel gecesini canı gönülden kutluyorum.

Mağfiret, bereket ve lütfun bol olduğu mübarek üç aylara kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Mübarek 3 ayların yaşanan sıkıntı, dert ve karmaşanın sona ermesi için de çok kıymetli bir fırsat sunduğuna dikkati çeken Başkan Zolan, “Cenab-ı Allah’ın kullarına birçok lütuf ve ihsanda bulunduğu Regaip Kandili kıymeti ve değeri büyük bir rahmet gecesidir. Bize af kapılarını açan bu müstesna gecede, kırgınlıklarımızı sona erdirmeli, sevgi, hoşgörü ve kardeşlik duygularımızı pekiştirmeliyiz

Bu mübarek ayların tüm sıkıntılarımızın bertaraf edilmesine, manevi arınmaya, huzura ve hepimizi derinden etkileyen salgın sürecinin son bulmasına vesile olmasını Yüce Rabbimden niyaz ederim. Regaip Kandilimizin başta Denizli’miz olmak üzere ülkemize ve tüm insanlığa sağlık, barış ve huzur getirmesini diliyor, tüm İslam aleminin bu özel gecesini canı gönülden kutluyorum.”

AVNİ ÖRKİ (PAMUKKALE BELEDİYE BAŞKANI)

“Bu gece tövbe kapılarının aralandığı, tövbelerin makbul olduğu mübarek bir gecedir. Üç ayların içinde yer alan Regaip Kandili mübarek olsun” diyen Başkan Örki mesajında şu görüşlere yer verdi; “Üç ayların ilki olan Recep ayının ilk Perşembe gecesinde idrak edilen Regaip Kandili, İslam Alemi’nin en kıymetli günlerinden biridir. Bu günler, dini duyguların yoğunluk kazandığı, iyiliklerin arttığı günlerdir. Bu gece tövbe kapılarının aralandığı, tövbelerin makbul olduğu mübarek bir gecedir. Manevi duyguların daha da arttığı bu güzel, değerli günlerde, her birimizin birbirine karşı daha hoşgörülü ve saygılı davranarak, toplumumuzda var olan iç huzur ve kardeşliği daha da pekiştireceğine inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Pamukkaleli hemşehrilerim olmak üzere tüm İslam Alemi’nin mübarek üç aylarını ve Regaip Kandili’ni tebrik ediyor, bu kıymetli günün ülkemizin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna katkıda bulunmasını temenni ediyorum”

ŞENİZ DOĞAN (MERKEZEFENDİ BELEDİYE BAŞKANI)

“Dostluk, kardeşlik, dayanışma, paylaşma, refah ve birlik, beraberlik duygularımızın daha da öne çıktığı, manevi dünyamızda önemli bir yeri bulunan Regaip Kandili kutsal, önemli ve özel bir gecedir. Bir kez daha Regaip Kandili’ne ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu anlamlı günde bizler de sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına, kardeşlik ve birliğin güçlenmesine gayret göstermeliyiz.  Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde manevi iklimi fırsat bilmeli, yardımlaşma ve dayanışma içerisinde olmalıyız. Bu kutsal gecede yapılacak tüm duaların kabul olmasını temenni ederim. Bu duygu ve düşünceler ile Tüm İslam âleminin, Merkezefendili ve Denizlili hemşerilerimin Regaip Kandili’ni kutluyor, barış, huzur, sağlık, mutlu ve adaletli günlerin başlangıcına vesile olmasını temenni ediyorum.”

MUSTAFA ŞEVİK (BULDAN BELEDİYE BAŞKANI)

“Duanın gücüyle günahkarlara aşılmaz duvar ören ihlaslı yürekler, iman ve irfanının hikmetiyle kötülükleri def eden tertemiz kalpler, istikbalimizin güvenceleri, varlığımızın manevi güvenliğidirler. Aziz şehitlerimizi rahmet, minnet, şükranla anıyorum.  Buldanlı hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve Türk-İslam aleminin Regaip Kandili’ni içtenlikle ve samimiyetle kutluyor, semaya açılan ellerin geri çevrilmeyeceğine gönülden inanıyorum.”

YÜCEL GÜNGÖR (AK PARTİ İL BAŞKANI)

“İçinde Regaib, Mirac, Berat ve Kadir gecelerini bulunduran mübarek üç aylar, İslam dünyası için sevinç, bereket ve mağfiret mevsimidir. Bu faziletli gün ve geceleri, fırsata çevirmeli, onların büyük birer nimet olduğunu unutmamalıyız.

Allah’ın rızasını kazanmak, O’nun rahmetine ve mağfiretine nail olabilmek için, O’na ellerimizi açacağımız ve yöneleceğimiz üç ayların başlangıcı Regaib Kandili’ne ulaşabilmenin şükrü içindeyiz.

Bu mübarek gecede affedilme ve dualarımızın kabul olmasını ümit ederek; dualarımızla, tövbelerimizle ve ibadetlerimizle izzet ve celal sahibi Yüce Mevla’nın mağfiretine ve rahmetine sığınacağız.

Regaib Kandili, merhamet ve şefkatimiz ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım etmeye, barış, hoşgörü, kardeşliğimizin güçlenmesine, insani meziyetlerimizin yeniden yeşermesine vesile olmalıdır.

Yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yüksek seviyeye ulaştığı bu mübarek günde birbirimize kenetlenerek, birlik ve beraberlik anlayışıyla sergilediğimiz davranışlar huzurumuzu daha da artıracaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; aziz milletimiz başta olmak üzere bütün İslâm âleminin mübarek Üç Aylarını ve Regaib Kandili’ni tebrik ediyor; toplumumuzda iyilik ve hayrın artmasını, Cenâb-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”

FATİH DURMAZ (AK PARTİ MERKEZEFENDİ İLÇE BAŞKANI)

“Zihinlerimizin tazelenmeye, gönüllerimizin ferahlanmaya, kalplerimizin huzura duyduğu ihtiyacın karşılığı bu kutlu günler içerisinde gizli. Öze dönmek, manevi bakımdan yeniden hayat bulmak ve dirilmek, ihmal edilen veya yıpranan varlık manasının yeniden inşası ve ihyası nazarında bakıldığında, bu özel günlerin derin anlamı daha net şekilde görülecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşerilerimin Regaip Kandilini ve üç aylarını tebrik ediyor, milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam âleminin barış ve huzur içinde olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı