REKLAMI GEÇ

Ressam Gürcan Ekici’nin tuvali duvarlar

Ressam Gürcan Ekici’nin tuvali duvarlar

Denizlili ressam Gürcan Ekici, duvar üzerine yaptığı resimler ile dikkat çekiyor. 23 yıldır 800’ün üzerinde duvarı sanat eserine dönüştüren Gürcan Ekici, 2 bin metrekare alanın üzerinde duvarı renklendirdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Kasım 2023 Perşembe, 10:42

Denizli’de Çal ilçesinde yaşayan ressam Gürcan Ekici, 23 yıldan bu yana yaklaşık 800 duvara resim yaptı. Son olarak il merkezde bulunan bir kafenin duvarlarına 10 metre uzunluğunda 5 metre yüksekliğinde dev doğa resmi çizen Ekici, kafenin duvarlarını sanat eserine dönüştürdü.

Kafenin sahibiyle yaptığı ön görüşmeden sonra duvara çizilecek doğa resminin kararını verdiklerini anlatan Ekici, Denizli’de yıllarca devlet memurluğu yaptıktan sonra 13 yıl önce emekliye ayrıldığını, 23 yıldan bu yana duvar ressamlığı yaptığını söyledi.

Genellikle manzara resimleri yaptığını, çizdiği resimlerin tasarımını da kendisinin hazırladığına dikkat çeken Ressam Ekici, duvarın büyüklüğüne göre duvar resmini üç gün ile bir haftada bitirdiğini belirterek, “27 yıl memur olarak teknik ressamlık yaptıktan sonra 2010 yılında emekli oldum. Çalıştığım dönemde hafta sonu veya yıllık izinlerimde yine resim yapıyordum. Emekli olduktan sonra tamamen resme yöneldim. Önceleri köy içerikli tablo çalışmalarım oluyordu. Son zamanlarda tablo resim çok ilgi görmemeye başladı. Benim doğa çalışmalarım yaklaşık 20 yıl öncesine dayanıyor. Yaklaşık 800 civarında duvar resmi yapmışımdır. Genelde duvar resimlerini talep üzerine yapıyorum. Konular da talep üzerine oluyor, bazen bana bırakıyorlar. Bugüne kadar çok alan boyadım. Metrekare bazında söyleyecek olursak yaklaşık iki bin metrekare alanda resim yapmışımdır. En son Kuzubağ tesislerinin duvarına dev resim yapmıştım. Şimdide kafenin dev duvarına 6 günde resim yaptım. Elektrik trafo binaları, hastaneler, ofis – işletme duvarları kafeler, kahvehaneler, restoranlar, berber salonları gibi insan sirkülasyonu olan yerlerde çalışmalarım oluyor” dedi. DENİZLİ (İHA)

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı