REKLAMI GEÇ

Şehitlikte en acı bayram

Şehitlikte en acı bayram

Denizli’de şehit aileleri, Ramazan Bayramı arifesinde, Asri Mezarlık’ta yakınlarının mezarlarını ziyaret etti. 22 Nisan’da Pençe Kilit Operasyonunda şehit düşen Bekir Can Kerek’in mezar taşına nikah fotoğrafı asıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Mayıs 2022 Pazar, 17:43

Şehitlikte Kur’an-ı Kerim okundu ve dualar edildi. Denizli Valisi Ali Fuat Atik, AK Parti Denizli milletvekilleri Şahin Tin ve Nilgün Ök, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile diğer protokol üyeleri, mezarları ziyaret edip buradaki şehit yakınlarına başsağlığı dileklerini iletti.

ŞEHİT MEZARINDA DUYGULANDIRAN FOTOĞRAF
Şehit aileleri arasında, 22 Nisan’da Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Bekir Can Kerek’in yakınları da yer aldı.

Şehidin babası Salim, annesi Elif ile eşi Gamze Kerek’in de aralarında bulunduğu yakınları dualar okudu.

Şehit Kerek’in isminin yazılı olduğu mezar tahtasında, eşi Gamze ile nikahta çektirdikleri fotoğrafın asıldığı görüldü.

25 YILDIR DİNMEYEN ACI
Eğitim uçağının teknik arıza nedeniyle düşmesi sonucu 1997’de şehit olan pilot adayı Teğmen İbrahim Öztürk’ün 68 yaşındaki annesi Hatice Öztürk, oğlunun mezarı başında dualar okudu.

Anne Öztürk, AA muhabirine, her bayram arifesi olduğu gibi yine oğlunun mezarının başına geldiğini kaydederek, “Oğlumu vatana armağan ettim. Buraya oğlumla bayramlaşmaya geldim. Her bayram geliyoruz. Karanfilleri koyuyoruz. 25 yıl oldu.” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı