REKLAMI GEÇ

SMA tip 1 hastası Umut bebek yardım bekliyor

SMA tip 1 hastası Umut bebek yardım bekliyor

Necati-Ayten Yıldız çifti, SMA Tip 1 (Spinal Müsküler Atrofi) hastası 1.5 yaşındaki bebekleri Umut Furkan Yıldız’ın ABD’de gen tedavisi olabilmesi için gerekli olan 2 milyon 100 bin doların toplanabilmesi için destek bekliyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Aralık 2020 Çarşamba, 14:01

Merkezefendi’nin Bahçelievler Mahallesi’nde yaşayan inşaat işçisi Necati Yıldız ve ev kadını Ayten Yıldız çiftinin 3 çocuklarından biri olan 1.5 yaşındaki Umut Furkan Yıldız’a, 5 aylıkken kontrol için gittikleri Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde, SMA Tip 1 teşhisi kondu.

Tanının konulmasının ardından tedaviye başlayan Umut Furkan bebeğin sağlığına kavuşması için ABD’de ‘zolgensma’ gen tedavisi olması gerekiyor. Ancak ailenin maddi durumu buna imkan vermiyor.

“2 YAŞINA GİRMEDEN PARAYI TOPLAMAK İSTİYORUZ”
Yurt dışındaki tedavi masrafları için 2 milyon 100 bin dolara ihtiyaç olduğunu belirten anne Yıldız, “Oğlumun gen tedavisi olması gerekiyor. Bunun için 2 milyon 100 bin dolar gerekiyor. Maddi durumumuz iyi olmadığı için kampanya başlattık. Herkesten destek bekliyoruz. Umut Furkan, 2 yaşına girmeden gereken bu parayı toplayabilirsek tedavisi için ABD’ye gideceğiz. Aynı hastalıktan daha önce bir çocuğumu kaybettim. Umut Furkan’ı da aynı hastalık nedeniyle kaybetmek istemiyoruz. Sesimiz duyulsun istiyorum” dedi.

“BİR KEZ DAHA EVLAT ACISI YAŞAMAK İSTEMİYORUM”
Daha önce bu hastalık yüzünden Yusuf isminde evladını kaybettiğini ve tekrar aynı acıyı yaşamak istemediklerini aktaran baba Yıldız ise, “Oğlumuzun ABD’ye gidip, gen tedavisi olması gerek. Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın. Yaşayan bilir, ateş düştüğü yeri yakar. Kampanya başlattık ancak toplanan miktar şu an çok az. Herkesten destek bekliyoruz. Allah rızası için Umut’a, umut olsunlar” diye konuştu.

Umut için sosyal medyadan kampanya çalışması yürüterek yardım toplamaya çalışan Sempati Hayvanları Koruma Derneği Başkanı Nazlı Yılmaz da, “Denizli halkının birlik ve beraberlik içinde bu çocuğu yurt dışına gönderebileceğine inanıyorum. Bütün vatandaşlarımızdan 3- 5 demeden yardım istiyorum. El ele verilirse Umut’un kurtulacağına inanıyorum” dedi.

Yardım için hesap numarası
İban: TR04 0001 0000 8480 7864 6350 01
Ayfer Yıldız
Ziraat Bankası
İnstagram: @umutfurkansma

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı