Sokağa çıkma yasağı bu gece başlıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Sokağa çıkma yasağı bu gece başlıyor

Sokağa çıkma yasağı bu gece başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı yeni koronavirüs önlemleri dün akşam itibariyle başladı. İşyerlerine yönelik düzenlemeler hayata geçirilirken, bu akşam saat 20.00’den itibaren de sokağa çıkma kısıtlaması başlıyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Kasım 2020 Cumartesi, 11:40

Türkiye koroavirüs ile mücadelede yeni bir sürece girdi. Son günlerde ciddi oranda vaka artışları yaşanan, buna paralel olarak ölümlerin de arttığı ülkede sokağa çıkma kısıtlaması yeniden gündeme geldi.

Daha önceki yasaklar halkın yoğun olarak dışarı çıktığı saatlerde planlanırken, ikinci önlem sürecinde bunun tersi bir yöntem izlenmesine karar verildi.

Sokağa çıkma kısıtlaması bu akşam saat 20.00’de başlayacak, pazar sabahı saat 10.00’a kadar devam edecek. 22 Kasım Pazar günü saat 20:00’den 23 Kasım Pazartesi 05:00 saatine kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak. Yeni bir karar alınıncaya kadar bundan sonraki hafta sonlarında da kısıtlama devam edecek.

65 YAŞ ÜSTÜ, 20 YAŞ ALTINDA DURUM
Koronavirüs yasakları kapsamında 65 yaş üzeri vatandaşlar ile 20 yaş altı gençler için de yeni düzenlemeler getirildi. Buna göre haftanın tüm günlerinde 65 yaş ve üzeri vatandaşlar 10.00 ile 13.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecek. Bunun dışındaki saatlerde evlerinde olmaları gerekiyor.

20 yaş altı gençler için de ayrı bir saat düzenlemesi getirildi. 20 yaş altı gençler, 65 yaş üstü vatandaşların evlerine döndüğü saat 13.00’de sokağa çıkabilecek. Gençler 3 salat dışarıda kalabilecek ve 16.00’da evlerine dönmeleri gerekecek.

20 yaş altı gençlerde yasaktan muaf olanlar ise çalışan ve bunu belgeleyebilenler.

Yorumlar

EMRE   -  Bağlantı 21 Kasım 2020, 12:02

saçmalıktan başka birşey değil.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı