Squid Game kartvizitleri Denizli sokaklarında dolaşıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Squid Game kartvizitleri Denizli sokaklarında dolaşıyor

Squid Game kartvizitleri Denizli sokaklarında dolaşıyor

Netflix’in en çok izlenen içeriği olan Squid Game adlı dizinin kartvizitleri Denizli’nin birçok yerinde görülüyor. Üçgen, kare ve dairenin bulunduğu kartvizitin diğer yüzünde ise QR kod var. QR kodu okutunca ‘Büyük oyuna hazır mısın?’ ibaresi bulunan bir kayıt formuna yönlendirme yapıyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 14 Ekim 2021 Perşembe, 14:36

Squid Game adlı Kore dizinde kullanılan ve karakterleri para karşılığında ölümcül bir oyuna sokan kartvizitler Denizli’de dağıtılıyor. Denizli’nin en işlek noktalarından olan Bayramyeri, Çınar ve Çamlık bölgelerinde dağıtılan kartvizitler birçok vatandaşa ulaşırken kartvizitin arkasında ise bir QR kod bulunuyor.

QR KOD KAYIT FORMUNA YÖNLENDİRME YAPIYOR
Dizide bir tarafında üçgen, kare ve daire diğer tarafında ise telefon numarası yazılı olarak dağıtılan kartvizitler Denizli’de telefon numarası yerine QR kodlu olarak dağıtılıyor. Kartvizitin arka yüzünde bulunan QR kod okutulduğunda ise “Büyük oyuna hazır mısın?” ibaresi ile https://796f62697369.com/?utm_source=qr linkinde kayıt formu çıkıyor. İsim ve telefon numarası ile kaydolunan formda ise 15 günlük bir geri sayım mevcut.

“BİZİM KİM OLDUĞUMUZU ÖĞRENECEKSİNİZ”
Merak edilen kartvizitlerin yönlendirdiği sitenin kaynak kodlarında ise sitenin yaratıcısından bir mesaj var. Mesajda “Merhaba, Bu açıklamayı görüyorsan oyuna hile yapmak için girmediğini düşünüyorum. Umarım kötü niyetli bir amacın yoktur. Bizim bu oyunu yapmakta kötü niyetli bir amacımız yok, süre sona erdiğinde bizim kim olduğumuzu öğreneceksiniz. Bu oyun herhangi bir siyasi bağlantı, terör propagandası veya buna benzer bir eylem içermemektedir” ifadeleri yer alıyor.

GERİ SAYIMIN SONUNDA NE OLACAK?
Dizide karakterleri ölümcül bir oyuna sokan kartvizitin Denizli versiyonunun ise sonunda ne çıkacağı herkes tarafından merak ediliyor. Evlerinin önünde, arabalarının camında kartviziti bulan kişiler geri sayımın bitmesi için gün sayıyor.

Yorumlar

kml   -  Bağlantı 14 Ekim 2021, 15:41

Umarım bu aptalca dizinin , aptalca oyunlarına gençlerimiz gelmez.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı