REKLAMI GEÇ

Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde yangın tatbikatı

Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde yangın tatbikatı

Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personeline yönelik yangın eğitimi gerçekleştirildi. Teorik eğitimlerin ardından personel yangına müdahaleyi bizzat uygulayarak deneyimledi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Nisan 2022 Perşembe, 10:41

Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde yangın eğitim ve tatbikatı gerçekleştirildi. İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen eğitim, Sivil Savunma Uzmanı Mehmet Ertunç’un koordinesinde, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Eğitim Uzmanları Doğan Tufan, Anıl Bakkaloğlu ve Murat Cangul tarafından verildi.

Etkinliğe tüm personelin yanı sıra İl Müdürü Yılmaz Erkaya, il müdür yardımcıları ve şube müdürleri katıldı.

Personele önce temel afet bilinci eğitimi verildi, ardından da tahliye ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

Yangın eğitimi ve tatbikatına ilişkin bilgi veren İl Müdürü Yılmaz Erkaya, “AFAD Başkanlığınca, afetlere dirençli toplum oluşturma vizyonu ve bütünleşik afet yönetimi anlayışı ile kamu kurum ve kuruluşları, yerel yönetimler, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, özel kuruluşlar arasında, olası afetlere karşı hazır olmak, birlikte çalışma kültürünü geliştirmek, koordinasyon içerisinde hareket etme kabiliyetini kazanmak ve geliştirmek, afetlere karşı müdahale etme becerilerini test etme ve kabiliyet geliştirmek, planların uygulanabilirliğini ölçmek ve eksiklikleri tespit etmek ile afet müdahale planlarında gerekli güncellemeleri yapmak, toplumda farkındalık oluşturmayı amaçlamaktadır” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı