TEKNOFEST 2021’de Denizli rüzgarı esiyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

TEKNOFEST 2021’de Denizli rüzgarı esiyor

TEKNOFEST 2021’de Denizli rüzgarı esiyor

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST 2021 başladı. Denizli’den 9 okul TEKNOFEST 2021’de boy gösteriyor. Okullar, özel projelerini Türkiye’nin dört bir yanından gelen katılımcılarla paylaşıyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 23 Eylül 2021 Perşembe, 10:21

TEKNOFEST 2021 İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali İstanbul Atatürt Havalimanı’nda başladı.

Çeşitli yarışmaların, gösterilerin, konserlerin ve etkinliklerin gerçekleşeceği TEKNOFEST 2021, 7’den 70’e her yaştan ziyaretçilere, unutulmaz anlar yaşayacakları imkanlar sunuyor.

Başta savunma sanayii, teknoloji ve havacılık firmaları olmak üzere çok sayıda üniversite ve devlet kurumu da, açtıkları stantlarda ürün, kabiliyet ve hizmetlerini sergiliyor. Festival alanında, askeri ve sivil uçaklar, savunma sanayi ürünleri ve teknolojik araçlar ziyaretçilere kapılarını açtı.

İlk yapıldığı günden itibaren dünyanın en büyük festivallerini arasında yerini alan TEKNOFEST’te Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yer almanın gurunu yaşadıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, “İlimiz okulları ve bilim sanat merkezlerimizle TEKNOFEST 2021’de 9 okulumuz ile yerimizi aldık. Bizlerde proje ekiplerimize destek olmak ve onların heyecanlarını paylaşmak adına buradayız. Festivalin büyüleyici havasının içerisinde zaman su gibi akıyor. Öğrencilerimiz önemli projelere imza attı ve yapılan elemeler sonucu TEKNOFEST2021 finallerine katılmaya hak kazandı. Öğrencilerimizi ve Danışman öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Denizli olarak ülkemizin milli teknoloji hamlesinin içinde yer almaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı