Terörle bağlantılı olduğu tespit edilen 6 Denizlilinin mal varlığı donduruldu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Terörle bağlantılı olduğu tespit edilen 6 Denizlilinin mal varlığı donduruldu

Terörle bağlantılı olduğu tespit edilen 6 Denizlilinin mal varlığı donduruldu

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY), PKK/KCK, dini istismar eden ve sol terör örgütleri üyesi toplam 770 kişinin mal varlıkları donduruldu. Aralarında Denizli’den 6 isim bulunuyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 24 Aralık 2021 Cuma, 10:54

FETÖ/PDY, PKK/KCK, dini istismar eden ve sol terör örgütleri üyesi 770 kişinin mal varlıkları donduruldu

Hazine ve Maliye Bakanlığının konuya ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre, FETÖ/PDY, PKK/KCK, dini istismar eden terör örgütleri ile sol terör örgütü mensubunu toplam 770 kişinin Türkiye’de bulunan mal varlıkları donduruldu.

Mal varlıkları dondurulan 454 FETÖ üyesi arasında darbe girişimini yöneten sivil imamlardan Adil Öksüz’ün ismi öne çıktı.

Listede söz konusu örgüt üyesi Adem Yavuz Arslan, Atalay Candelen, Cevheri Güven, Fikret Seçen, Osman Şimşek, Said Sefa, Sevgi Akarçeşme, Tarık Toros, Tuncay Opçin ve Zekeriya Öz gibi firari isimler yer aldı.

FETÖ/PDY ile bağlantılı Niagara Vakfının da mal varlıkları donduruldu.

PKK/KCK terör örgütünden 108 kişinin mal varlıkları dondurulurken, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın kardeşi Nurettin Demirtaş listede yer alan isimlerden oldu.

Hizbullah, DEAŞ, El Kaide, İslami Hareket Örgütü, Kudüs Ordusu ve El Nusra gibi dini istismar eden örgütlerden 119 kişinin de Türkiye’de bulunan mal varlıkları donduruldu.

Ayrıca DHKP/C, MKP, MLKP, TKP/ML, DKP/BÖG ve DEV-KAR gibi sol terör örgütleri üyesi 89 kişinin mal varlıkları donduruldu. AA

Öte yandan Denizli Acıpayam doğumlu Ali Rıza Tekinkaya ve Fatih Ayöz, Çal doğumlu Kadir Arslan ve Mustafa Boz ile Çivril doğumlu Sıtkı Baş, Kale doğumlu Murat Ürendi’nin ismi listede bulunuyor.

Listedeki Ali Rıza Tekinkaya’nın Ergenekon, Balyoz, Askeri casusluk, MİT Müsteşarının ifadeye çağrılması ve 17-25 Aralık operasyonlarını organize eden FETÖ imamı olduğu iddia ediliyordu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı