REKLAMI GEÇ

Türk halkı bundan 6 yıl önce hainlere geçit vermedi

Türk halkı bundan 6 yıl önce hainlere geçit vermedi

15 Temmuz 2016’da hain terör örgütü FETÖ’cü teröristlerce gerçekleştirilen hain darbe girişimi, Türk halkının dik duruşu ve direnişi sayesinde bertaraf edilmişti. Türk halkı, ilk andan itibaren sokaklara çıktı, kurşunlara göğsünü siper etti ve hainlere geçit vermedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Temmuz 2022 Cuma, 08:30

Denizli protokolü, hain darbe girişiminin yıldönümünde mesajlar yayınladı, Türk halkının kahramanlığına dikkat çekildi.

İşte protokolden 15 Temmuz’a ilişkin mesajlar:

ALİ FUAT ATİK (DENİZLİ VALİSİ)
“Tarihimiz, necip milletimizin istiklalini, onurunu, namusunu ve kutsalını ‘bedeli ne olursa olsun’ her daim koruduğunu gösteren emsalsiz destanlarla ve bu destanları yazan sayısız kahramanlarla doludur. 15 Temmuz 2016 tarihinde aziz milletimizin sergilediği direniş, yazılan o şanlı destanlardan biridir. Bugün, milletçe tek yürek olup eşine az rastlanır bir destan yazmış olmanın haklı gururunu ve ne yazıktır ki bir gecede 251 vatan evladını şehit vermenin derin acısını bir kez daha yaşıyoruz.

Sinsi hedefleri, uygulanış şekli ve millet iradesini alt etmeye dönük eylemleri düşünüldüğünde, demokrasi tarihimize kara bir leke olarak yazılan 15 Temmuz, asil milletimizin Çanakkale ruhu ve Kuvayımilliye şuuruyla hareket ederek kendisine dolanmak istenen esaret zincirini bir kez daha paramparça ettiği gündür. O gün, milli iradeyi yok sayarak yola çıkan hainler; tankın, topun, tüfeğin, uçağın ve nice modern silahın gücüyle uygulamak istedikleri cebr-i mutlağın, millet iradesi karşısında darmadağın olduğunu görmüşlerdir. O gün; devletini, milletini ve vatanını korumak için teslim aldıkları silahı, kendi milletine çevirecek kadar hainleşmiş FETÖ mensupları, elindeki şanlı bayrağı, sarsılmaz imanı ve cesur yüreğinden başka silahı olmayan aziz milletimizin kahraman evlatlarının iradesi karşısında hezimete uğramışlardır. Ne mutlu bu hezimeti yaşatan asil Türk milletimin kahramanlarına, ne mutlu özgürlüğüne, demokrasisine sahip çıkan fedakâr vatan evlatlarına!

15 Temmuz, demokrasi mücadelesini destekleyen tüm vatandaşlarımızın, hukuk devletinin, hak ve özgürlüklerin zaferidir. O zafer ki ülkemizin demokratik düzeni başta olmak üzere bekamıza, birlik-beraberliğimize, milli irademize ve özgürlüğümüze kastedenlere karşı engin irfan ve feraset sahibi milletimizin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sel olup meydanlara akması, iman, vatan ve bayrak aşkı ile dolu göğsüyle adeta çelikten bir duvar örerek hainlere geçit vermemesi üzerine inşa edilmiştir. O gün yaşananlar, şanlı bayrağımızın indirilemez, kutsal ezanımızın susturulamaz olduğunu bütün dünyaya bir kez daha göstermiştir.”

ŞAHİN TİN (AK PARTİ DENİZLİ MİLLETVEKİLİ)
“Milletimiz, egemenliğini koruma ve yaşatma kararlılığını, 15 Temmuz gecesi verdiği mücadele ile tüm dünyaya haykırdı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara inen halkımız hainlerin saldırılarını püskürtmek için tankın, tüfeğin, silahın karşısına çıplak yumruklarıyla çıktı. 15 Temmuz gecesi milletimize ve değerlerimize saldıranlar asil milletimizin güçlü duruşu, cesareti ve feraseti karşısında yerle yeksan oldular. Milletimiz ile birlikte vatanımız için her daim teyakkuzdayız. Ruhunu şeytana satanlara, ülkemizi çıkmazlara sokma yolculuğuna çıkanlara, devletimizin bekasına saldıranlara 15 Temmuz gecesi olduğu gibi hiçbir zaman geçit vermeyeceğiz. Bu milleti tarih sahnesinden silme çabası içinde olanlar bilmelidir ki; gayretleri beyhudedir, kendileri tarih sayfalarından silinmeye mahkûmdurlar. 15 Temmuz gecesinde milletimizin yazdığı bu kahramanlık destanı tarih sayfalarında ebediyen yerini koruyacaktır. 15 Temmuz gecesi biz de Denizli’deydik. Milletimiz ile birlikte meydanlarda ve hainlerin hareket ettiği başta Çardak Havalimanı olmak üzere en kritik noktalarda direnişe katıldık. Milletimiz ile aynı safta omuz omuza vatanımızı, bayrağımızı ve millet iradesini savunduk. Habis yapının Denizli üzerinden organize ettiği hain planı Denizli halkıyla birlikte darma duman ettik. Asker elbisesi giyerek şanlı ordumuzu lekeleme gayreti taşıyan kalleşlere, şer odaklarına ve işbirlikçilerine geçit vermedik. Ellerde şanlı bayrağımız, dillerde tekbirimiz, camilerden yükselen selamız eşliğinde bir an bile tereddüt etmeden ülkemize ve milletimize yönelen bu ağır saldırıyı bozguna uğratmayı başardık. Rabbim milletimize böylesi karanlık geceler ve ihanetler yaşatmasın.”

CAHİT ÖZKAN (AK PARTİ DENİZLİ MİLLETVEKİLİ)
“Bugün binlerce yıllık siyasi tarihimizde gördüğümüz en alçak, ne sinsi, en kalleş saldırılardan biri olan 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 6. yıldönümü.
Ülkemizi işgal girişimi olan 15 Temmuz; bir asır önce vatan topraklarının 4’te 3’ünü kaybederek, Cumhuriyeti kuran aziz milletimizin, bir daha aynı felakete izin vermeyeceğini tüm dünyaya yeniden ilan ettiği tarihtir. Vatan ve millet düşmanlarının hain emellerinin cennet vatanımızın üstünde tüten en son ocak sönmeden hayat bulamayacağının ifadesidir. Artık tamamen sönüp gittiği düşünülen istiklal ateşinin küllerinin yeniden harlandığı gündür. Bu darbe girişimi milletimizi yıldırmak bir yana, azmini kamçılamıştır. Üzerimize çöken o kara gecede ülkemizi yükseltmek, güçlendirmek, büyütmek için daha çok çalışmamız, daha çok mücadele etmemiz gerektiği Bir kez daha görülmüştür. Türkiye’nin özellikle son 8 yılda yaşadığı her hadise bu hakikatin farklı veçhelerdeki birer örneğidir. Ağaç bahanesinin arkasına sığınanlarda, adalet kisvesi altında milli iradeyi teslim almaya çalışanlar da, çukurlarda bölücülük yapanlar da, sınırlarımızı kuşatmaya kalkanlar da bu akıbetten kurtulamamıştır. İstiklal ve istikbalimize gölge düşürmek için darbe girişimi dâhil her yola başvuranlara, diyoruz ki; Bizleri bölemeyeceksiniz! Bizlere diz çöktüremeyeceksiniz. Gücü tarihten alan aziz milletimizin, bir çınar gibi yeniden ayağa kalkışı karşısında şaşkınlığa uğrayanlara diyoruz ki; başaramayacaksınız! Bu kutlu yürüyüşü durduramayacaksınız. Bu vesileyle; 15 Temmuz gecesi şehadet mertebesine ulaşan kahramanlarımıza ve bu vatan için toprağa düşmüş tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sıhhat ve afiyet diliyorum.”

PROF. DR. AHMET KUTLUHAN (PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ)
“Aziz milletimizin birlik ve beraberliğine, demokrasimiz ve milli iradeye kasteden, FETÖ/PDY terör örgütünün hain darbe girişiminin üzerinden altı yıl geçti. Ancak, kadını erkeği genci yaşlısı ile kahraman milletimizin verdiği cansiperane mücadele zihinlerdeki sıcaklığını hala daha korumaktadır. Millî Mücadele döneminden bugüne, atalarımızdan bizlere miras kalan, tüm benliğimize bir nakış gibi işlenmiş olan bu azim, asla unutulmamalıdır ki, Türk Milleti olarak bizlerin, bu topraklar ilelebet var olacağımızın bir teminatıdır. Bağımsızlık uğrunda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, hiçbir dönemde esaret altında yaşamamış, kutsal bildiği vatan topraklarını canı ve kanı uğruna korumuştur. 15 Temmuz 2016 gecesi FETÖ/PDY terör örgütünün hain kalkışması karşısında bu uğurda verilen mücadelelere bir yenisi daha eklenmiştir. Silahlar, ülkemizin geleceğine milli birlik ve beraberliğine doğrultulmuşken, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sel olup meydanlara akan bu aziz milletin ya istiklal ya ölüm diyerek, vatan için ölüme koşan imanlı ve inançlı fertleri, ordumuzun sağduyulu vatanperver komutanları, askerleri ve polisleri FETÖ’cü hainlere geçit vermemiştir. Büyük Türk Milleti; açıkça veya haince nereden gelirse gelsin yapılan bütün saldırıları ve düşmanca kalkışmaları, 15 Temmuz’da olduğu gibi, daima ortadan kaldıracak inanç, cesaret, iman ve kararlılığa sahip olarak hür, bağımsız ve aydınlık yarınlara doğru ilerlemeye devam edecektir. 15 Temmuz öyle şanlı bir mücadelenin adıdır ki; Çanakkale ruhunun, Kuva-i Milliye şuurunun tekrar vücut bulduğunu gösteren tarihi dönüm noktalarından birisi olmuştur.

Bizler şanlı tarihimize altın harflerle yazılan zaferlerden bir tanesi olarak 15 Temmuz’u ve milletimizin topyekûn verdiği bu onurlu mücadeleyi daima şerefle yâd edecek, bu uğurda şehadete yürüyen tüm şehitlerimizi ve medarıiftiharımız gazilerimizi asla unutmayacağız. Aziz şehitlerimiz ve gazilerimize minnettarız. Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle, şehitlik mertebesine ulaşan tüm şehitlerimize bir kez daha yüce Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyorum.”

AVNİ ÖRKİ (PAMUKKALE BELEDİYE BAŞKANI)
“O kara gecede demokrasimize pranga vurulmak istenmiş, Milli birliğimiz bozulmak istenmiştir. 15 Temmuz Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli dönüm noktalarından biri. 2016 yılının 15 Temmuz gecesinde yaşanan hain kanlı darbe girişimi, Türk Milleti’nin bağımsızlığına düşürülen bir gölge niteliğinde olup, ülkemizin İstiklaline ve İstikbaline yönelik bir karartma teşebbüsüdür. AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın cesaret ve liderliğinden alınan güçle, hain terör örgütü, Türk Milleti’nin milli birlik gücü, bir ve birlik olma cesaretiyle karşı karşıya gelmiş ve bertaraf edilmiştir. Şanlı tarihimizin her bir sayfasında Türk’ün cesaretinin nice örnekleri sergilenmişken, o kanlı gecede de milletimiz her bir ilimizin her bir sokağında tarih sayfalarına millî ruhunu ve demokrasi inancını altın harflerle tekrardan kazımıştır. Türk Milleti’nin bu tavrı sadece kanlı teşebbüste bulunan terör örgütüne değil tüm dünyaya bir kez daha Türk Ulusu’nun bağımsızlığına, birlik ve beraberliğine karşı nasıl bir olabildiğinin ispatı olmuştur. 6 yıl önce yaşanan kanlı girişimin ardından, devletimizce hukukun üstünlüğünden, hak ve adalet ilkelerinden taviz verilmeden gereken yapılmaktadır ve yapılacaktır. Bu düşüncelerle, karanlık gecenin aydınlığa çıkmasına cesaretleriyle, tarihe isimleri şerefle yazılmış, yüreklerimizde her zaman yerleri özel kalacak tüm şehitlerimizi, gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyoruz. 15 Temmuz’u hiçbir zaman unutmayacak, unutturmayacağız. Bu duygularla, ‘Demokrasi ve Milli Mücadele Günü’müzün 6. yılında, milleti, devleti, vatanı, bayrağı uğruna canlarını hiçe sayan tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum.”

MUSTAFA ŞEVİK (BULDAN BELEDİYE BAŞKANI)
“Milletimizin mazisi çağ açıp, çağ kapatan fetihler, destansı mücadelelerle doludur. Tarihin her döneminde geçmişinden aldığı kuvvet, cesaret ve ilhamla hürriyet ve bağımsızlığından taviz vermeyen aziz milletimizin destansı mücadeleleri, gelecek nesillere aktarılarak yaşatılır ve milli bilinç böylece sürekli uyanık tutulur. 15 Temmuz’da gerçekleşen darbe teşebbüsü, geçmişi ile bağlarını koparmayan milletimizin güçlü iradesi sayesinde bertaraf edilmiştir. Ülkemizin geleceğine kastedecek tüm ihanet şebekelerine ve dış mihraklara ağır bir dersin verildiği gün olarak tarihe geçmiştir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara dökülen milyonlarca vatan evladının, savaş uçaklarına, tanklara, ölüm yağdıran silahlara karşı canını siper etmesi, bu milletin vatanına nasıl sahip çıktığının ibretlik bir belgesi olmuştur. Milletimiz bir daha böyle bir ihanet ve acı yaşamasın diye canlarını feda eden 15 Temmuz şehitlerimizin kahramanlığı, ihanet gecesi ölüme koşan gazilerimizin cesareti, bu milletin hür iradesine zincir vurulamayacağını tüm dünyaya bir kez daha ilan etmiştir. Kırk yıllık hazırlığın ardından girişilen bu ihanet, şehitlerimizin mübarek kanları, gazilerimizin gurur duydukları acıları ve o gece minarelerimizden yükselen selalar ile ülkemizin aydınlık geleceğini müjdelemiştir. 15 Temmuz ihaneti ve aziz milletimizin bu alçaklara verdiği sert cevap, nesilden nesile aktarılması gereken bir emanet olarak hepimizin boynunun borcudur. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile hain darbe girişiminin 6’ncı yıl dönümü münasebetiyle, ihanet şebekesine karşı meydanlara dökülen aziz milletimizi bir kez daha tebrik ediyor, FETÖ’cü alçakların şehit ettiği 251 kardeşimizi rahmet ve minnetle anarak, gazilerimize sağlık, sıhhat ve afiyetler diliyorum.”

YÜCEL GÜNGÖR (AK PARTİ DENİZLİ İL BAŞKANI)
“FETÖ tarafından 15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirilen hain darbe girişiminde, meydanlara çıkarak tüm ülkede olduğu gibi Denizli’de de darbelere karşı olduğumuzu gür bir ses ile haykırdık. Darbe girişiminin başlamasıyla birlikte büyük Türk Milleti’nin kahraman evlatları cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazmışlardır. Hainlerin açtığı ateşle şehadet mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizin kalplerimizdeki yerleri hep muhafaza edilecek. 251 vatandaşımızın şehit, 2 bin 193 vatandaşımızın gazi olduğu o gece Türk milletinin tarih boyunca kanıyla kazandığı ibretlik zaferler silsilesine bir yenisi daha eklenmiştir. Bu işgal hareketi Başkomutanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanları dolduran, kendisini tankın önüne atacak kadar vatanına milletine sevdalı olan kardeşlerimizin, vatandaşlarımızın dik duruşu sonucu amacına ulaşamamıştır. 15 Temmuz 2016 günü ülkemizde, dünya demokrasi tarihinin en kutlu direnişlerinden birini gösterdi. Türkiye’nin demokratik kazanımlarını, milli birlik, beraberlik ve bağımsızlığımızı yok etmeyi hedefleyen vatan hainlerine gereken cevabı meydanlarda verdik.  Vatan hainleri, Cumhurbaşkanımız ve Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayetli duruşu, hükümetimizin kararlı tutumu ve en önemlisi de milletimizin devletine ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla hüsrana uğratıldı.  Bu çirkin olayın müsebbipleri Türk adaletine teslim edildi. Tarihin akışını değiştiren, görev sırası kendisine geldiğinde asla kaçmayı düşünmeyen, Sütçü İmam ve Ömer Halisdemir gibi kahramanlar her zaman bu milletin içinde bulunmuştur. Türk halkı asla esaret zincirini kabul etmeyecek ve kimsenin boyunduruğu altına girmeyecektir. Allaha şükürler olsun ki bu millet Türk Bayrağını yere indirtmedi, vatanı böldürtmedi ve milli iradesine canı pahasına sahip çıktı. Türkiye’yi parçalayacaklarını, devleti alabileceklerini sanarak, 15 Temmuz gecesi harekete geçen aklı, beyni ve vicdanı satılmış hainler, kısa sürede milletimiz tarafından hüsrana uğratıldı. Ecdadımızın tarihte gösterdiği şanlı mücadele, milletimizin 15 Temmuz gecesi tüm farklılıklarını geride bırakarak tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet ilkeleri etrafında birleşerek yaptığı kahramanlıklar, yaşadığımız badireleri atlatmamızda ve istikbale yürüyüşümüzde bizlere ilham kaynağı olmaya devam edecektir. Hain darbe girişiminde şehit olan evlatlarımız, yüreklerimizde daima yaşayacaktır. Onlar bu vatan uğruna şehit ve gazi oldular. Onlar bizlere Devlet ve millet kenetlenmesini bir kez daha gösterdiler. Bu ülkeyi bize vatan yapan tüm şehitlerimize Cenabı Allah’ dan rahmet, ailelerine sabır niyaz ediyorum. Bu uğurda gazi olan kardeşlerimize acil şifalar temenni ediyorum. Tarihimizde ilk defa bir darbe girişimine karşı bütün vatandaşlarımız topyekûn direnerek bunu bertaraf etti. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle devletimizin varlığı ve milletimizin bağımsızlığı yolunda canını feda eden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, onları minnetle anıyorum. Gazilerimize şükranlarımı sunuyor, hayırlı ve uzun ömürler diliyorum. Onların emanetine sahip çıkarak hedeflerimizden şaşmadan, birlik ve dirliğimizden taviz vermeden yolumuza devam edeceğiz.”

FATİH DURMAZ (AK PARTİ MERKEZEFENDİ İLÇE BAŞKANI)
“Üzerinden 6 sene geçmiş olsa da hala dün gibi aklımızda olan ve bundan sonra hiçbir zaman aklımızdan çıkmayacak bir günü idrak ediyoruz. 15 Temmuz; sadece Türkiye’nin değil tüm insanlık tarihi için eşi benzeri görülmemiş bir destanın adıdır.

Aziz milletimiz, istikbal ve istiklaline sahip çıkmak için tanka ve topa kafa tutmuş, en gelişmiş silahlarla kurşunlanmasına, tepesine bombalar yağdırılmasına aldırmadan tek vücut olarak darbecilere kahramanca karşı koymuştur. Ruhlarını 1 dolara satan, beyinleri kiralık güruh; yıllarca bu aziz milletin bünyesinde asalak olarak yaşamış, son ihanetini de 15 Temmuz akşamında yapmak istemiştir.  Aziz milletimizin her bir ferdi birer ‘Ömer Halisdemir’ olarak tanka ve silaha; uçak ve bombaya karşı durmuştur.  15 Temmuz, birlik ve beraberliğimizi yeniden perçinleyen, bu millete pranga takmak isteyen mahfilleri paramparça eden, milletimizin feraset, fedakarlık, iman ve kararlılık zaferidir. Bu yüce millet, iradesine yönelen her karanlık eli aynı şekilde kırmaya devam edecektir. Bu vesile ile 15 Temmuz akşamında şehit olan başta büyük kahraman Ömer Halisdemir olmak üzere tüm şehitlerimizi minnetle anıyor; o gece gazilik mertebesine ulaşan tüm vatandaşlarımıza Allah’tan sağlık ve afiyet diliyorum.”

MEHMET ALİ YILMAZ (MHP PAMUKKALE İLÇE BAŞKANI)
“Ülkemiz, 15 Temmuz 2016 gecesi tarihin kaydettiği en büyük ihanet girişimlerinden biriyle karşı karşıya kalmıştır.  Milli iradeyi hiçe sayarak devleti ve hükümeti ele geçirmeyi amaçlayan hain bir darbe teşebbüsünde bulunan terör örgütü hain emeline ulaşamamıştır. Asil milletimiz; üzerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere, gözlerinin önünde şehit edilen insanlara rağmen meydanı darbecilere bırakmamış, ülkesine ve iradesine kararlı bir şekilde sahip çıkarak darbe teşebbüsünü bertaraf etmiştir. Genel başkanımız Dr. Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla; vatanını, namusunu ve mukaddesatını savunmak üzere meydanlara akın eden halkımız, darbecilere karşı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlık destanına imza atmıştır. 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü adıyla tarihe geçen bu büyük zaferin yıldönümü vesilesiyle bir kez daha, aziz kanlarıyla bu toprakları bize vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor; gazilerimize sağlık ve afiyet diliyorum.”

SÜLEYMAN EKİCİ (DENİZLİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ)
“15 Temmuz 2016, ülkemiz tarihinin en karanlık ve en acı olaylarının yaşandığı bir gün olarak belleklerimizde yer edinen bir tarihtir. 15 Temmuz’da ülkemiz, milletimiz, demokrasimiz, cumhuriyetimiz ve aydınlık gelecek günlerimize karşı menfur bir saldırı girişimi yapıldı. İç ve dış mihrakların desteğiyle yapılan darbe kalkışmasıyla ülkemiz, devletimiz ve milletimiz esir alınmak istendi. Toptan bir yıkım ve yok ediş projesi olduğu açıkça görülen bu darbe kalkışması, Yüce Türk Milleti’nin millî iradeye olan bağlılığı ve kendine güveni sayesinde bertaraf edildi. Tarihin hiçbir döneminde esaret altında yaşamamış olan bu büyük millet, ruhundaki bağımsızlık ateşiyle belki de uzun yıllar sürecek olan kargaşa fırtınasını kısa sürede dindirme başarısını gösterdi. 15 Temmuz; hukuk devleti, demokrasi, hak ve özgürlüklerin mümtaz zaferiyle sonuçlandı. 15 Temmuz’da Türk Milleti tıpkı Malazgirt’te, Çanakkale’de ve Dumlupınar’da olduğu gibi sokaklarda ve meydanlarda tüm ferdiyle tek yürek, tek bilek oldu. Ortaya çıkan bu büyük güç, terör örgütü mensubu bir avuç darbecinin millet iradesini çiğneme emellerini boşa çıkardı. Devletimizi ve milletimizi esir alacaklarını sanarak kalkışmaya girişen hainler, tek tek ele geçirildi. Sonuç itibariyle 15 Temmuz, Yüce Türk Milleti için aydınlık yarınların şanlı direniş günü olarak tarihteki yerini almıştır. Milletimiz, meclisimiz, demokrasimiz, yarınlarımız ve şanlı ordumuzu ele geçirmek amacıyla yapılan bu darbe girişimi, terör örgütünün gizli ajandasının açığa çıkmasıyla kısa süre zarfında bertaraf edildi. Bilinmelidir ki büyük devlet geleneğine sahip olan ülkemiz, menfur kalkışmalar karşısında yolundan ve hedefinden şaşmayacaktır.

15 Temmuz’da tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet etrafında kenetlenen milletimiz, ecdadımızın badireleri kahramanlıklarla ve şanlı mücadelelerle aşma temayülünü bir kez daha ortaya koymuştur. Menfur saldırılara canları pahasına karşı duran Ömer Halisdemir’lerin ruhları, işte böylesine yüce duygularla yoğrulan millet, bayrak, vatan ve devlet sevgisiyle dolup taşmıştır. 15 Temmuz şehidi demek elindeki bayrak, gönlündeki imanla nifak tohumlarının üzerine koşmak, vatan için canını vermek ve bayrak uğruna ölümü göze almak demektir. Bu duygu ve düşüncelerle, kurucu liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve üstlendiği başkomutanlık göreviyle bizlere bırakılan mirasın muhafazasında yol gösterici olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz şehitlerimizle birlikte, ülke savunmasında hayatlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmetle ve kahraman gazilerimizi şükranla anıyorum.  15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü’nde darbecilere karşı duran Yüce Türk Milleti’nin önünde saygıyla eğiliyorum.”

MÜJDAT KEÇECİ (DENİZLİ SANAYİ ODASI BAŞKANI)
“15 Temmuz gecesi milli iradeyi yok sayarak yola çıkanların, milli birlik ve beraberliğin teminatı olan halkın kutlu direnişiyle karşılaştığını gördük. Milletimiz, 15 Temmuz’da destan yazarak, dünyaya demokrasi dersi verdi. Bu zaferi, yıllar geçse de unutmayacağız. Bizim tarihimiz birlik ve beraberliğimiz sayesinde kazandığımız zaferlerle doludur. Bu vesile ile aziz milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutlar, hainlerce gerçekleştirilmeye çalışılan darbe girişimine karşı koyarken vatanımız uğruna canını veren şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.”

İBRAHİM TEFENLİLİ (DENİZLİ TİCARET BORSASI BAŞKANI)
“Eli kanlı, hain terör örgütü FETÖ/PDY tarafından yapılmaya çalışılan hain darbe girişiminin 6. yıldönümündeyiz. Hainlerin, Devletimizi ele geçirmek için Milletimizin canına kast edişini, Milletimizin iradesini yok sayışını unutmadık, unutmayacağız. Milletimizin canını ortaya koyarak ülkemize ve demokrasimize sahip çıkışını unutmadık, unutmayacağız. O gece tüm dünya gördü ki; Aziz Milletimiz, vatanımız ve bağımsızlığımız söz konusu olduğunda tankları, uçakları, ağır silahları durduracak iradeye sahiptir. O gece vatanımıza ve demokrasimize sahip çıkan tüm vatandaşlarımıza, kolluk kuvvetlerimize minnettarız. Bizler iş dünyası olarak o gece olduğu gibi her zaman demokrasinin yanında olacağız. Millet iradesinden başka hiçbir iradeyi tanımayacağız. Her daim demokrasiyi savunacağız. O karanlık geceyi bizlere yaşatan eli kanlı hain terör örgütünü lanetliyor, o karanlık gecenin aydınlığa kavuşmasında büyük gayretleri olan tüm şehit ve gazilerimizi minnet, şükran ve saygıyla selamlıyorum.”

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı