REKLAMI GEÇ

ÜNİ-PER-SEN PAÜ Temsilciliği kuruldu

ÜNİ-PER-SEN PAÜ Temsilciliği kuruldu

İdari Personel Sendikası olarak 2015 yılında ilk kez Kırklareli’nde kurulan ÜNİ-PER-SEN Pamukkale Üniversitesi’nde de örgütlendi. Sendikanın Denizli Temsilcisi Erhan Aran oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Nisan 2022 Perşembe, 16:14

Türkiye genelinde 89 üniversitede örgütlenme sürecinde olan ÜNİ-PER-SEN’in Pamukkale Üniversitesi Temsilciliği kuruldu. PAÜ Temsilciliğine Erhan Aran atanırken, Mustafa Çan Temsilci Yardımcısı, Sadık Tahtacı, Zeliha Kılbıyık ve Murat İşim de üye olarak görev aldı.

Sendika ve örgütlenmeye ilişkin bilgi veren Erhan Aran, sendikanın üniversitelerde ve diğer eğitim iş kolunda görev yapan idari personele hak ettiği değerin verilmesini sağlamak adına yola çıktıklarını söyledi.

Aran, “Öğrenci ve akademik personelden sonra üçüncü sınıf personel anlayışının kırılmasını ve biri olmazsa diğerinin bir anlam ifade etmeyeceğinin bilincine varılmasını amaçlıyoruz” dedi.

Eğitim iş kolunda verilen zam, tazminat, ödenek, teşvik gibi özlük haklardan sadece belirli bir grubun değil idari personelin de yararlanmasını sağlayacak yasal düzenlemelerin yapılmasını hukuk devleti ilkesinin bir gereği olduğunu düşündüklerini anlatan Aran, “Bu yüzden ekonomik-sosyal haklarımızı ve çıkarlarımızı artık eğitim sendikaları yerine ÜNİ-PER-SEN çatısı altında toplanarak savunacağımıza inanıyoruz. Zira üniversite idari personelleri olarak farklı sendikalarda çoğunluk olmamıza rağmen ne yazık ki yıllardır sendikalarca yasal düzeyde güçlü ve yeterli kazanımlar elde edilememiştir. Arkasında hiçbir siyasal oluşumun bulunmadığı ve bulunmayacağı sendikamız, gücünü değerli üyelerinden alacaktır. Bu anlayışla geleceğimize dair güzel şeylerin olacağı umuduyla yoğun bir tempoda büyük bir gayretle yorulmadan çalışacağız. Biliyoruz ki hak verilmez alınır. Bu hak arama mücadelesinde sendikasız veya farklı sendikalardaki tüm çalışma arkadaşlarımızın “eğitimci” olmadıklarını vurguluyor ve onları sendikamız ÜNİPERSEN çatısı altında birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz. Bu haklı mücadelede birlikten kuvvet doğar ilkesiyle güzel kazanımlar elde etmek için her türlü çalışmayı ve çabayı birlikte ortaya koyacağız. Her gün yaşadığınız ve iliklerimize kadar hissettiğimiz sorunları ancak idari personelin bizzat kendi gücü, azmi ve kararı çözecektir. Üniversitemizin tüm idari personelini, ÜNİPERSEN’de güçlü, etkili ve büyük bir aile olmaya çağırıyoruz” dedi.

Yorumlar

şefkat   -  Bağlantı 7 Nisan 2022, 20:44

Bazı sendikalar idari personeli adeta yok sayıyor. sadece eğitim kadrosu yok ki idari personel yok mu? Eğitim-iş bu konuda en sahip çıkan sendika. Değerli arkadaşlar ayrı bir sendika kurmak yerine eğitim-iş’e katılmalılar.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı