Vali Atik, LGS’de 500 tam puan alan 5 öğrenciyi ağırladı, altın taktı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Vali Atik, LGS’de 500 tam puan alan 5 öğrenciyi ağırladı, altın taktı

Vali Atik, LGS’de 500 tam puan alan 5 öğrenciyi ağırladı, altın taktı

LGS’de tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan alan ve büyük başarı gösteren 5 öğrenci Vali Ali Fuat Atik tarafından ödüllendirildi. Başarılı öğrencileri ağırlayan Vali Atik, altın taktı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Temmuz 2021 Çarşamba, 16:37

Denizli Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ödül törenine Vali Ali Fuat Atik, Vali Yardımcısı Hakki Ünal, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, okul müdürleri ve öğretmenler, dereceye giren öğrenciler ile aileleri katıldı.

6 Haziran’da yapılan 2021 yılı Liseye Geçiş Sınavı’nda (LGS) Türkiye genelinde 97, Denizli’de ise 5 öğrenci soruların hepsini doğru yanıtlayarak, 500 tam puan aldı. Öğrencilere hediyelerini Vali Ali Fuat Atik verdi.

Ödül töreninde sınavla ilgili bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, “12.217 öğrencimiz bu sınava girdi. Sınava katılım oranımız 91%’dir. 1%’lik dilimde 144 öğrencimiz, 3%’lik dilimde 431 öğrencimiz, 5%’lik dilimde ise 1405 öğrencimiz bulunmaktadır. Bugün Sayın Valimizin de kabulüyle tüm Türkiye’de 500 tam puan yaparak derece elde eden 5 öğrencimiz aileleriyle birlikte buradalar. Bu başarı Sayın Valimizin himayesinde gerçekleşen bir başarıdır. Buradan eğitim-öğretime destek veren herkese teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize de başarılar diliyorum” dedi.

Düzenlenen ödül töreninde konuşan Vali Ali Fuat Atik, “Bu başarıdan dolayı evlatlarımızı, bu güzel pırıl pırıl yavrularımızı tebrik etmemiz gerekiyor. Evlatlarımızın bu başarısını takdir etmek için hangi kelimeyi seçsek yetersiz gelir. Denizli ili adına göğsümüzü kabarttığınız ve bu başarıyla bizleri gururlandırdığınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah yolunuzu, bahtınızı açık etsin. İnşallah lise hayatından sonra da çok iyi bir üniversiteyi kazanacağınızın ilk işaretidir bu. İnşallah güzel bir üniversitede okuyarak bu millete, bu vatana, bu devlete hayırlı hizmetler edeceksiniz, ben buna canı gönülden inanıyorum. Pırıl pırıl evlatlar yetiştirdikleri için kıymetli ailelerini, öğretmen arkadaşlarımı tebrik ediyorum, sağ olsunlar var olsunlar. Özellikle bu pandemi sürecinde olağanüstü bir gayretle çocuklarımızı sınavlara hazırladılar. Ben bu süreci yakinen takip ettim. Öğretmenlerimizi ve okul idarecilerimizi tebrik ediyorum. İl Milli Eğitim Müdürlüğü teşkilatımıza da bu süreci güzel koordine ettiği için ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

İnşallah çıtayı yükselterek yolumuza devam edeceğiz. Kendi evladım bu başarıyı sağlamış gibi gurur duydum. Güzellikler sizlerle olsun çocuklar. Bu başarı burada kalmasın, daha büyük başarılara imza atacaksınız. Sizler, bizim geleceğimizin teminatısınız. Ülkemizin yönetiminde söz sahibi olacaksınız” dedi.

Vali Ali Fuat Atik, konuşmanın ardından 2021 LGS’de 500 tam puan alan 5 öğrencimizi çeyrek altın ile ödüllendirdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı