Vali Atik’e çağrı: Düğünler bile yapılıyor, futbol okullarını da açın - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Vali Atik’e çağrı: Düğünler bile yapılıyor, futbol okullarını da açın

Vali Atik’e çağrı: Düğünler bile yapılıyor, futbol okullarını da açın

Denizli’deki futbol okulu yöneticileri ve antrenörleri, futbol okullarının açılması için Denizli Valisi Ali Fuat Atik’e çağrı yaptı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 24 Temmuz 2020 Cuma, 10:29

Denizli’de bir araya gelen futbol okulu idareci ve antrenörleri, koronavirüs önlemleri çerçevesinde kapalı olan futbol okullarının açılması için Denizli Valisi Ali Fuat Atik’e çağrı yaptı.

Futbol idarecilerinin ortak açıklaması şöyle:
“Toplu halde yapılan düğün, eğlence ve çeşitli etkinlikler için uygulanan yasakların kaldırıldığı şu dönemde futbol okullarının açılmaması düşündürücüdür. Çocuklarımız mart ayına kadar gayet iyi bir şekilde spor yaparken şimdi yapamamaktadırlar. Bu çocuklar belirli bir fiziki gelişim göstermişken şimdi maalesef evlerinde, ellerinde bilgisayar tablet ve diğer elektronik cihazlarla zamanlarını geçirdikleri gibi psikolojik olarak da bu süreçten olumsuz yönde etkilenmektedirler. Ayrıca bu çocuklar; parklarda, sokaklarda şu anda kontrolsüzce spor yapmaktadırlar.

Kendisinin spor ve sporcuya destek verdiğini ve sporu sevdiğini bildiğimiz Sayın valimiz den istediğimiz futbol okullarının açılmasına izin vermesi. Çünkü hem çocukların spor yapmaya ihtiyaçları var hem de buradan ekmek yiyen, ekonomik gideri olan antrenörlerimiz var. Bunlar uzun süredir hiçbir yerden ekonomik destek almadan hayatta kalma savaşı veriyorlar. Bunların aileleri ve bakmakla yükümlü oldukları çevreleri var ve şuanda bunlar her yönden sorun yaşamaktadırlar.Bu nedenle; sayın valimizin sesimize kulak vererek futbol okulları ile halı sahaların açılması için gerekli düzenlemeleri yapmasını bekliyoruz”

Bildiriye imza atan kulüp ve futbol okulları şunlar:
Altınyıldız FK (Tolga İnan), Bereketlispor FK (Ömer Sarıkaya), Kaptanspor FK (Osman Küçükşahal), Kartal Gücü FK (Alper Telli), Bağbaşı Gençlikspor FK (Çağlayan Göksu, Yunus Emre Fidan), Orka Spor Kulübü (Orhan Küçükertuğrul), Tunaras FK (Yaşar Güvenli)…

Yorumlar

Ömer Faruk   -  Bağlantı 24 Temmuz 2020, 23:17

Ya bırakın çocukların evde olması umrunuz da bile değil hele altınordu tam bir para tuzağı.

Anıl   -  Bağlantı 24 Temmuz 2020, 15:06

Hiç birinde maske yok, sosyal mesafe yok. Vay ki vay, bunlara emanet edilen çocukların hâline! Kendine düzen verrmeyenler, o kadar çocuğa-gence nasıl sahip çıkacak, göz-kulak olacak acaba? Onu da izah etselermiş ya.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı