REKLAMI GEÇ

Vali Atik’ten AFAD eğitim çadırına ziyaret

Vali Atik’ten AFAD eğitim çadırına ziyaret

Vali Ali Fuat Atik; İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü’nce afet eğitim yılı faaliyetleri kapsamında oluşturulan AFAD farkındalık eğitim çadırını ziyaret etti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Temmuz 2021 Cumartesi, 11:09

Vali Ali Fuat ATİK 2021 Yılı Türkiye Afet Eğitim Yılı kapsamında AFAD farkındalık eğitim çadırını ziyaret etti, AFAD İl Müdürü Ali Etiz’den yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü’nce Teraspark AVM bahçesinde kurulan 112 metrekarelik afet etkinlik çadırında öğrenciler, çocuklar ve ailelerine yönelik afet bilinci oluşturulması amacıyla çeşitli etkinlikler ve bilgilendirme çalışmaları yapıldığını belirten Ali Etiz, “Toplumda afet farkındalığının geliştirilmesi, afet risk azaltma ve önlem alma konusunda davranış değişikliği oluşturulması amacıyla 2021 yılı Türkiye afet eğitim yılı ilan edildi. Afet eğitimleri, tüm dünyada risk azaltma çalışmalarının ve zarar azaltma gayretlerinin stratejik bir bileşeni olarak değerlendirilmektedir.

Toplumda risk azaltma ve önlem alma konusunda davranış değişikliği oluşturmayı amaçlayan Türkiye afet eğitim yılı ile 2021 yılında 51 milyon kişiye ulaşılması hedefleniyor” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı