Vali Atik’ten vatandaşlara korona uyarısı: Daha az sosyalleşin - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Vali Atik’ten vatandaşlara korona uyarısı: Daha az sosyalleşin

Vali Atik’ten vatandaşlara korona uyarısı: Daha az sosyalleşin

Vali Ali Fuat Atik, son dönemlerde yeniden tırmanışa geçen koronavirüs vakalarını sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelerek masaya yatırdı. Toplantı sonrası basın mensupları ile de bir araya gelen Vali Atik, basından vatandaşlarda farkındalık yaratılması için destek istedi. Koronavirüsün kontrol altına alınabilmesi için maske, mesafe ve hijyene dikkat çeken Vali Atik, vatandaşlardan da daha az sosyalleşmelerini istedi.

Sema Kayılı / DENİZLİHABER / 6 Kasım 2020 Cuma, 18:41

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Sağlık Müdürü Berna Öztürk ve STK’lar ile bir araya gelerek koronavirüs salgınında son durumu ve alınacak önlemleri değerlendirdi. Toplantı sonrası basın mensuplarıyla da bir araya gelen Vali Atik, sürece ilişkin destek istedi.

DENİZLİ’DE TEDBİRLER ÜST DÜZEYDE
Tüm iş yerlerinde tedbirlerin üst düzeyde olduğunu belirten Vali Atik, “Gittiğim işletmelerde vali olmama rağmen kapıda ateşimi ölçüyorlar, HES kodumu soruyorlar, bunu işletmelere güzel aşılamışız” dedi.

SOSYAL İLİŞKİLERİMİZİ BİRAZ ASKIYA ALALIM
Kentteki koronavirüs vakalarındaki artışının Türkiye ile aynı seviyede ilerlediğini ifade eden Vali Atik, “Ülkedeki artışlara paralel olarak Denizli’de de artış gözleniyor. Sosyal ilişkilerimizi biraz askıya alalım, geliş gidişlerimizi azaltalım, ancak bu şekilde üstesinden gelebiliriz” dedi.

OKULLARDA VAKALAR VAR AMA EĞİTİMİ AKSATACAK DÜZEYDE DEĞİL
Hastanelerin doluluk orasını ve okullardaki koronavirüs vakalarına da değinen Vali Atik, “Okullarda zaman zaman vakalar görülüyor ama eğitim-öğretimi aksatacak kadar ciddi bir sorun yok. Hastanelerimiz de şu an yeterli kapasite var” dedi.

65 YAŞ ÜSTÜNE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELECEK Mİ?
9 ilde uygulanan 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağının Denizli’de de uygulanıp, uygulanmayacağı sorusuna yanıt veren Vali Atik, “Şu an gündemimizde böyle bir şey yok. Ama STK’lar ile birlikte istişare ederek, gerekli olursa uygulanabilir. Elimizdeki veriler bize neyi işaret ediyorsa, onu uygulayacağız” diye konuştu.

BASIN BİZİM SESİMİZ OLSUN
Koronavirüs sürecinde basına büyük görevin düştüğünü belirten Vali Atik, “Halkı bilinçlendirmek için en büyük yardımcılardan biri basın çalışanlarıdır. Bu süreçte basın bizim sesimiz olsun. Vatandaşları bilinçlendirme kısmında şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da basının bizimle hareket etmesini, daha çok kaleme almasını istiyoruz. En büyük destekçilerimizden birisi de basın mensuplarıdır” dedi.

Yorumlar

Bakış Açısı   -  Bağlantı 7 Kasım 2020, 11:20

Sayın vali,
Hitap ettiğiniz kitle okumayı bilmiyor, okuyamıyor ya da umursamıyor. Sosyalleşmenin ne olduğunu bilmiyorlar. Onlara madde madde sıralayacaksın: 1- Anne babana temas etme.2- Eve girerken temizliğini yap, dezenfekte ol. 3- kendi odana gide

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı