REKLAMI GEÇ

YSK, Denizli Barosu’nun ‘tam kanunsuzluk’ itirazını reddetti

YSK, Denizli Barosu’nun ‘tam kanunsuzluk’ itirazını reddetti

Genel kurulu koronavirüs önlemlerine takıldığı için yapamayan ve karara itiraz eden Denizli Barosu’nun seçim kurulu kararına yaptığı itiraz Yüksek Seçim Kurulu’nda görüşüldü, reddedildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Ekim 2020 Çarşamba, 14:20

Denizli Barosu 4 Ekim’de genel kurul yapmaya hazırlanıyordu. Ancak İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda, koronavirüs önlemleri çerçevesinde Denizli Hıfzısıhha Meclisi karar alarak tüm genel kurulları 1 Aralık’a kadar erteledi.

Denizli Barosu, Hıfzısıhha Meclisi kararının yürütmesinin durdurulması için Denizli İdare Mahkemesi’ne başvurdu. Baro, ayrıca genel kurul için yetkili olan Merkezefendi 2 Nolu İlçe Seçim Kurulu’nun 7 Ekim’de aldığı baro seçimleri kararı için de Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) itiraz etti.

Yüksek Seçim Kurulu, Denizli Barosu’nun talebini görüştü. İlçe Seçim Kurulunun kararı için YSK’ye yapılan ‘tam hukuksuzluk’ talebi reddedildi.

Denizli Barosu, karar örneğini üyeleriyle paylaşırken, Denizli İdare Mahkemesi’ndeki yürütmenin durdurulması talebiyle açılan davanın ise devam ettiği belirtildi.

Yorumlar

Haso   -  Bağlantı 21 Ekim 2020, 22:40

ya bu nasıl bir hukuksuzluktur, nasıl bir garabettir anlamadım gitti.Aslında olayın hukukla da alakası yok aslında.Siyasi partiler il-ilçe seçimlerini yapıyor ; korona yok da iş baroya gelince hhoopp korona. Yaşasın TÜRK adaleti, yaşasın TÜRK guguku

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı