3 KIZINDAN İKİSİ BAKAN OLDU - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

3 KIZINDAN İKİSİ BAKAN OLDU

3 KIZINDAN İKİSİ BAKAN OLDU

AK Parti Denizli Milletvekili Sema Ramazanoğlu’nun kabineye girmesine en çok sevinenlerden biri, 80 yaşındaki annesi Gülseren Bostancı oldu. Kızı Selma Aliye Kavaf ile bakan annesi olma sevincini yaşayan anne Gülseren Bostancı, diğer kızı Sema Ramazanoğlu’nun bakan olduğu haberini yakınlarının telefonuyla öğrendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 24 Kasım 2015 Salı, 17:06

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ (DHA)
Denizli’nin ilk kadın milletvekili olan, 2009 ile 2011 yılları arasında Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevini yürüten Selma Aliye Kavaf’ın ardından, aynı aileden Sema Ramazanoğlu, ismi değiştirilen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına getirildi.

denizli-sema-ramazanoglu-annesi-ic-3

Dört yıl önce eşi 84 yaşındaki Niyazi Bostancı’yı yitiren ve Denizli’nin Mehmetçik Mahallesi’nde yalnız yaşayan 4 çocuk annesi Gülseren Bostancı, ikinci kez bir çocuğunun bakan olmasının mutluluğunu yaşadı. Üç kızından ikisi bakan olan Gülseren Bostancı, mutlu haberi Çeşme’de yaşayan ağabeyinin telefonla aramasıyla öğrendi.

SIRA SEMA’YA GELDİ
Anne Gülseren Bostancı, evinde gazetecilerin sorularını yanıtladı. Televizyonu açmadığını, rahatsız olduğunu ve uyuduğunu söyleyen Gülseren Bostancı, “Devletimize, milletimize hayırlı olsun. Bu ikinci bakan. Herkese nasip etsin inşallah. Hayırlı olur ailemize. Kızım çok çalışmış. AK Parti kurucuları arasında, çok emeği var. Telefonlar sürekli çalıyor. Televizyonu açmadım. Ağabeyim aradı ondan öğrendim. Sema çok çalışkandır. Bütün çocuklarım öyledir. Babaları da öyleydi. Amcaları onlara rehber oldu. Selma da önce milletvekili, sonra bakan oldu. Şimdi sıra Sema’ya geldi. İkisinin de partide çok emeği var. Sema’nın çocukları küçüktü. Parti için çok çalıştı emeği var, hakkıydı. Üç kızımdan ikisi bakan oldu. Allah, tamamına erdirsin. Allah nazardan saklasın. Çok çalışmış haybeden değil, emekleri var” dedi.

denizli-sema-ramazanoglu-annesi-ic-2

Anne Gülseren Bostancı, kızının bakan olması nedeniyle komşuları ve yakınlarının ziyaretçi akınına uğruyor ve tebrikleri kabul ediyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı