REKLAMI GEÇ

30 yıl sonra yeniden

Çocuk yaşta iken saçlarını tekstil makinesine kaptırarak tüm kafatası derisini ve saçlarını kaybeden S. A. başarılı bir mikrocerrahi ameliyatıyla saçlı derisine yeniden kavuştu.

/ DENİZLİHABER / 28 Temmuz 2008 Pazartesi, 00:00

Geçim sıkıntısı çeken ailesine katkı amacıyla, S. A. 13 yaşında iken bir tekstil atölyesinde çalışmaya başladı. İşyerinde birinci yılını doldurduğunda, kendisinden büyük makinelerin tümüne hükmeder hale gelmişti. Fakat unutulan bir şey vardı, o 14 yaşında idi ve hala çocuktu. Küçük bir dikkatsizliği sonucu saçları makineye takıldı ve tüm saçlı derisi kafatası kemiğinden ayrılarak koptu. Devlet Hastanesi Acil Servisi’nde, tedavisi yapılan S.A. sevkedildiği Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde aylar süren tedavisi sonucu hayata dönmüştü. Fakat saçları ve saçlı derisi artık yoktu. Kafatası kemiği zar şeklinde bir deri parçası ile örtülmüştü. Bu deri parçası üzerinde sürekli yaralar açılıyordu.

Dört yıl önce kafatası kemiği üzerinde iyileşmeyen yaralar nedeniyle İzmir Bozyaka SSK Hastanesi’nde tekrar deri yaması ile ameliyat edildi. Kısa süre sonra tekrar yaralar açılmaya başladı. Bu yaralar sürekli tekrarlıyor ve kanserleşme riskini de içeriyordu. Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. R. Hakan Özcan tarafından gerçekleştirilen başarılı bir mikrocerrahi ameliyatıyla sırt kaslarından yeni saçlı deri oluşturuldu. Artık S. A. korkmadan kafasına sabun sürebilecek, peruk kullanabilecek ve en önemlisi deri kanseri riskinden kurtulmuş olacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı