33 askerin kurşuna dizildiği olayda oğlunu şehit veren baba vefat etti - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

33 askerin kurşuna dizildiği olayda oğlunu şehit veren baba vefat etti

33 askerin kurşuna dizildiği olayda oğlunu şehit veren baba vefat etti

1993’te Elazığ-Bingöl karayolunda, usta birliklerine katılmak için sivil otobüsle giderken yolları kesilen ve silahsız halde kurşuna dizilerek şehit edilen 33 askerden biri olan Baklanlı Er Ercan Çobanoğlu’nun babası İsmail Çobanoğlu, 88 yaşında hayatını kaybetti.

Ali Bilge / DENİZLİHABER / 9 Mayıs 2021 Pazar, 13:23

24 Mayıs 1993’te Bingöl-Elazığ kara yolunda usta birliklerine giden 33 sivil ve silahsız asker, PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit olmuştu. Saldırının ardından şehit ateşi Baklan’da yaşayan Çobanoğlu ailesine de düşmüştü. Çiftçilikle uğraşan İsmail- Cennet Çobanoğlu çiftinin 23 yaşındaki oğulları Er Ercan Çobanoğlu saldırıda şehit oldu. Şehit haberiyle birlikte anne ve basıyla birlikte şehidin 5 kardeşinin de yüreğini ateş düştü.

28 yıl evlat acısı çeken şahidin babası İsmail Çobanoğlu, geçtiğimiz gün rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

88 yaşında hayata gözlerini yuman İsmail Çobanoğlu, bugün Baklan’ın Konak mahallesinde kılınan cenaze namazının ardından mahalle mezarlığında toprağa verildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı