REKLAMI GEÇ

60 yaşında lise diploması aldı

Denizli’de 2 çocuk, 3 torun sahibi Perihan Kabalar, 60 yaşında Açık Öğretim Lisesi diploması aldı.

/ DENİZLİHABER / 6 Ekim 2008 Pazartesi, 00:00

İlkokulu ve ortaokulu, Acıpayam’da okuduktan sonra çeşitli nedenlerle liseye gidemeyen 60 yaşındaki Perihan Kabalar, lise diploması aldı. ‘Okumanın yaşı yok’ sözünün gerçek olduğunu gösteren Perihan Kabalar, 2 çocuk ve 3 torun sahibi. 60 yaşında Açık Öğretim Lisesi’nden mezun olan ve diplomasını alan Perihan Kabalar, şimdiki hedefinin üniversiteyi kazanmak ve bitirmek olduğunu söyledi.

Türk Telekom’un şehirlerarası servisinde uzun yıllar hizmet vererek emekli olan Perihan Kabalar, diplomasını, kendisi gibi Açık İlköğretim ve Açık Öğretim Lisesi’ne devam edip mezun olan öğrenci arkadaşları ile birlikte aldı. Diplomasını İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un elinden alan Perihan Kabalar, duygulu anlar yaşadı. Perihan Kabalar, azmin elinden hiçbir şeyin kurtulmayacağını belirterek, “Okumanın yaşı yok. Bundan sonra üniversiteye gideceğim ve işletme fakültesinde öğrenimimi tamamlayacağım. Okuma konusunda gençlere örnek olmayı istiyorum” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Perihan Kabalar’ın azim ve mücadelesinin takdir edilmesi gerektiğini belirterek, “Perihan Kabalar’ın azmi, birçok insana örnek olacaktır. Eğitimciler olarak Perihan Kabalar’ı kutluyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı