Denizli’nin efsane eğitimcisi Erdoğan Toker toprağa verildi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli’nin efsane eğitimcisi Erdoğan Toker toprağa verildi

Denizli’nin efsane eğitimcisi Erdoğan Toker toprağa verildi

Denizli’de özellikle Cumhuriyet Lisesi’ndeki öğretmenlik yıllarında tüm kent üzerinde etki bırakan, öğrencilerine her zaman erdemli insan olmanın gerekliliklerini aşılayan efsane eğitimci Erdoğan Toker, Asri Mezarlık’ta kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Mayıs 2021 Cumartesi, 12:59

Bir süredir yaşlılığa bağlı sağlık sorunları yaşayan Denizli’nin efsane öğretmeni Erdoğan Toker dün aramızdan ayrılmıştı.

Toker bugün öğleden önce Asri Mezarlık İçi Camiinde kılınan cenaze namazının ardından annesi Ümmü Toker’in yanına defnedildi.

Korona tedbirleri nedeniyle az sayıda kişinin katıldığı cenaze töreni için sadece yakın akrabalara haber verildiği öğrenildi. Eşi Methiye Toker, oğlu Kalp Damar Cerrahı Mehmet Erdem Toker ve kızı SÖZCÜ Gazetesi Yazarı Çiğdem Toker büyük üzüntü yaşadı.

Cenaze törenine CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca da katılırken CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu çelenk gönderdi.

HAYATINI ÖĞRENCİLERİNE ADAMIŞTI
1956 yılında Ortaklar Köy Enstitüsünü bitirdikten sonra ilk öğretmenlik deneyimini Denizli’nin Kınıklı köyünde yapan Erdoğan Toker daha sonra yüksek öğretmen olmak amacı ile bir yıl Bursa bir yıl da Balıkesir öğretmen okullarında eğitimini tamamladı. Denizli’de kentin en önemli okullarından biri olan Cumhuriyet Lisesi’nde yıllarca öğretmenlik yapan Toker Diyarbakır Öğretmen Lisesi ve Sarayköy Lisesinde de müdürlük yaptı. 1984 yılında emekli olan Toker, görev aldığı bir dershanede ortaokul öğrencilerini bu kez Anadolu Liselerine hazırladı. Ömrü boyunca öğretmekten vazgeçmeyen Toker özel dersler de verdi. Denizli Gazetesi’nde haftada iki kez yazdığı ‘Estikçe’ başlıklı köşesindeki yazıları daha sonra iki ayrı kitap olarak derlendi. Bir öğrencisi de hakkında ‘Anılarla Erdoğan Toker’ isimli kitabı yazdı.

Yorumlar

Şerife Karcıer   -  Bağlantı 9 Mayıs 2021, 19:01

Erdoğan Toker benimde Cumuriyet lisesinde öğretmenimdi çok üzüldüm duyunca Ailsine başsağlığı ve sabırlar dilerim çok sevdiğimiz cumhuriyetçi bir öğretmenimizdi Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun

soru yorum   -  Bağlantı 9 Mayıs 2021, 00:13

Allah rahmet etsin.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı